Motoristé ale musí počítat s omezením parkování v modré zóně na Dvořákově nábřeží. Na stáních vedle právnické fakulty a konzervatoře budou mít filmaři svou techniku a zázemí. „Další technika bude umístěna na náplavce, kde zůstane zachována průjezdná cyklotrasa," uvedl magistrát.

Kromě motoristů se uzavírka mostu dotkne i tramvají a pěších. Tramvajová linka číslo 17 bude v úseku Staroměstská - Čechův most odkloněna přes zastávku Malostranská. Chodcům bude na mostě vyhrazen pouze jeden ze dvou chodníků.

Česká centra uvádějí Jana ŠibíkaSvětové události Jana Šibíka. To je retrospektivní výstava známého fotografa Jana Šibíka, kterou otevřela Česká centra v ústředí v Rytířské ulici v Praze. Zahrnuje autorovu produkci z let 1990 - 2015 a dokumentuje jeho široký záběr z ohnisek světových konfliktů a humanitárních katastrof. K vidění je do soboty 2. dubna, poté se přesune i do Berlína, Vatikánu a Istanbulu.

V Praze se sjedou dokumentaristéZkušení i začínající filmaři, světová esa, zástupci různých festivalů. Ti všichni přijedou na East Doc Platform, tradiční projekt věnovaný dokumentární produkci a aktuálním tématům. Začne v pondělí 7. března a potrvá do soboty 12. března. Projekt, v němž se během týdne vystřídá 400 hostů, navštíví i slavný dokumentarista Erik Gandini. Producent Arnaud Colinart představí herní mechanismy a VR technologie, které zprostředkují zážitek slepoty, připravované dokumenty uvedou i čeští tvůrci. Jedním z nich je Jan Látal, který často nahlíží problematické postavy české politické scény z nových úhlů. Jeho nový film (Ne)mocný prezident se týká Miloše Zemana. Akce budou kromě Institutu Cervantes probíhat mj. ve Vinohradském pivovaru nebo Divadle Komedie.

Hlavní téma bude bezpečnost seniorůPro seniory je určená blížící se bezpečnostní konference. Uskuteční se ve čtvrtek 10. března od 10 do 13 hodin v aule Střední průmyslové školy dopravní v Motole. V první části se představí žáci školy s prezentacemi na různá témata jako je doprava nebo historie. Ve druhé části programu si senioři prohlédnou vozovnu Motol. V aule školy se také zúčastní přednášky na téma prevence kriminality se strážníkem městské policie. Na závěr akce bude účastníkům předán certifikát o absolvování konference.

Zoo má zpět už čtvrtého ibise-uprchlíkaDo pražské zoologické zahrady se v noci vrátil čtvrtý z osmnácti ibisů skalních, kteří v úterý uletěli z poškozené voliéry. Informoval o tom ředitel zahrady Miroslav Bobek na svém twitterovém účtu. Ptáka odchyceného na pražské Balabence podle něj přivezl do zoo mladý pár ráno ve 2.15 hodin. Z voliéry se vzácní ptáci dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela čerstvé nánosy těžkého mokrého sněhu. Dva z nich byli odchyceni ještě v úterý. Třetího ibise našli ve středu lidé u obce Zápy poblíž Brandýsa nad Labem. Více se dočtete ZDE.

Letní Letná už má první hvězduFestival Letní Letná ohlašuje první letošní hvězdu: australsko-britský novocirkusový kabaret Limbo v dřevěném zrcadlovém šapitó Magic Mirrors. Ve středu začal také předprodej, kromě Limba i na další dva zahraniční soubory, francouzské Cirque Le Roux a australský soubor Circa. Letní Letná se koná od čtvrtka 18. srpna do neděle 4. září v Praze.

Lidé si přejí úpravu okolí StrašnickéPraha 10 Radnice desítky nechala lidi rozhodnout, kam půjde pět milionů korun z rozpočtu. Nejvíc jich hlasovalo pro úpravy okolí stanice metra Strašnická a parku Solidarita. Výsledky musí ještě projednat rada městské části a zastupitelstvo musí schválit rozpočet pro letošní rok, který s projekty počítá. Projekt úprav Strašnické počítá s náklady 948 tisíc korun. Řeší osazení okolí metra městským mobiliářem, který by nahradil reklamní lavičky u zastávek MHD. Dále nabízí vytvoření prostoru pro soukromou inzerci místních obyvatel. Podpořilo ho 1279 hlasujících, negativních hlasů projekt dostal 75. Více se dočtete ZDE.

Opozice se pokusila odvolat starostuPraha 11 Opozice v Praze 11 se včera neúspěšně pokusila odvolat starostu Jiřího Štylera (HPP 11). Návrh podal opoziční zastupitel Petr Hrabák (ČSSD). Zastupitelé bod nakonec nezařadili na program jednání zastupitelstva. Hrabák také navrhl odvolání místostarosty Ladislava Kose a radní Šárky Zdeňkové (oba HPP 11). Zastupitelé na program jednání zařadili pouze hlasování o odvolání Kose, s bodem týkající se Zdeňkové nesouhlasili. Pokusu o odvolání čelili také místostarostové Petr Jírava (ANO) a Jakub Lepš (TOP 09) a radní Stanislav Urbánek (TOP 09). Více se dočtete ZDE.

Čtrnáctá městská část má nové jesleNa čtrnácté městské části v Praze začaly začátkem března fungovat nové jesle pro děti od jednoho roku. O jejich pohodlí a bezpečí se starají kvalifikované chůvy s praxí. Jesle ve Vybíralově ulici na Černém Mostě zřizuje nezisková organizace Jahoda. Pro děti jde zde k dispozici prostorná a vybavená herna a rovněž je zde podávána vhodná dětská strava. Do jesliček lze dítě zapisovat nepravidelně. Celý projekt je podpořen Evropskou unií a jedním z jeho cílů je zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi.

Aukce Sutnarovy Venuše i Ladovy zimyO dílo světoznámého grafika a designéra Ladislava Sutnara je u nás stále větší zájem. Objeví se i na aukci Dorothea, jež se koná v sobotu 5. března v Praze. Mezi draženými položkami budou dvě jeho Venuše. Krom nich se draží také výjimečný obraz Zima na vsi od Josefa Lady, akvarel Františka Kupky Klytaimnéstra, jeden ze tří originálních leptů na papíře od Bohuslava Reynka, vzácné historické zbraně z Blízkého východu nebo kolekce největších loutek Rakousko-Uherska od proslulého českého loutkáře Jana Šimka.

Legenda kulturistiky zavítá do AquapalaceLegenda kulturistiky Kevin Levrone, který se může pochlubit stříbrem z Mr. Olympia nebo vítězstvím na Arnold Classic, přijede ve čtvrtek 3. března do čestlického Aqupalace Praha. Akce začne v 18.30 hodin představením hvězdy tohoto sportu, o pár minut později začne seminář o tréninku a nezbytné motivaci a po 19. hodině dojde na ukázky Levroneova tréninku. Další program bude následovat. Od 19.45 hodin je na řadě ochutnávka výrobků z řady Kevin Levrone, autogramiáda a končit se bude kolem 20. hodiny.

Dobrá zpráva pro PražanyPraha bude mít už letos v létě nový hudební festival s názvem Metronome. Odehraje se 25. a 26. června v části Stromovky a na holešovickém Výstavišti. Největší hvězdou akce bude americký punkrockový zpěvák a herec Iggy Pop. Více se dočtete ZDE.

Číslo dne: 700Letošních oslav 700. výročí narození císaře a českého krále Karla IV. se zúčastní také lucemburský velkovévoda Jindřich. Oznámil to šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek. Více se dočtete ZDE.