Novinkou bude také představení historického šermu. Na akci zve odbor životního prostředí Prahy 12 do Viničního domku v Chuchelské ulici.

Magistrát poskytne policii přes 4 miliony korunNa účet Krajského policejního ředitelství hlavního města poputuje dar ve výši 4 033 500 korun. Částka je určena na pořízení vybavení pro pražské zásahové jednotky. Konkrétně se jedná o pomůcku, která chrání zdraví a zároveň funguje jako komunikační prostředek. Zkvalitní se tak možnost vzájemné komunikace přímo při zákrocích. Pořízená technika přispěje ke zvýšení bezpečnosti zejména při shromážděních, využita by měla být i při preventivních protiteroristických opatřeních.

Soud zrušil prodeje zboží z předváděcích akcíSmlouvy z předváděcích akcí firmy Bio Natural Medical jsou neplatné. Tak u obvodního soudu Prahy 7 rozhodl soud. Proti neetickým praktikám firmy bojovala místní radnice od minulého roku. Firma své působení v Argentinské ulici letos v červnu ukončila. Proslula zejména tím, že na svých předváděcích akcích prodávala seniorům předražené zdravotnické pomůcky. Za dárky v hodnotě tisíc korun se pak za zavřenými dveřmi lidé upsali k nákupu zboží za několikanásobně vyšší cenu. Soud rozhodl, že jednání firmy bylo v rozporu s dobrými mravy a smlouvy uzavřené na předváděcích akcích jsou neplatné.

Pobaví se celá rodinaU příležitosti oslav Mezinárodního dne seniorů je na sobotu připraven zábavný program pro celou rodinu. Akce proběhne před budovou Úřadu městské části v ulici U Meteoru od 10 do 18 hodin. Zábavné odpoledne korunuje koncertem imitátor Vladimír Hron kolem 17. hodiny. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, keramickou dílnu a další.

Turnaj v pétanqueV parku Chrpová u pošty v Záběhlicích se v neděli 2. října od 14 do 18 hodin uskuteční turnaj v pétanque. Mohou si přijít zahrát všechny věkové kategorie, navíc bezplatně. Vítáni jsou zejména úplní začátečníci, pravidla budou vysvětlena. K partičce hry budou navíc k snědku koláče a bábovky.

Hřbitov se dočká cestyZačátkem léta se jesenický hřbitov dočká nové podoby. Vznikla rozptylová loučka a kolumbárium, stavba určená k ukládání uren. Součástí úprav bylo také vybudování cest a laviček. Přesto již nyní město začalo na jedné cestě pracovat. Na základě připomínek lidí nyní buduje propojení mezi vstupní brankou a studánkou. Dosud vyšla proměna hřbitova na necelé dva miliony korun. „Kvalita hřbitova vypovídá o kvalitě národa," řekla k opravám už dříve starostka Radka Vladyková.

Velkou pardubickou pojede jen patnáct koní. Jedničku má ZarifPatnáct koní bude na startu 126. Velké pardubické. S jedničkou na trať dlouhou 6900 m vyrazí v neděli 9. října Zarif s žokejem Josefem Bartošem. V dostihu s dotací 5 mil. korun se neobjeví žádný zahraniční účastník. Nepojede osminásobný vítěz Josef Váňa starší, který po pádu ve čtvrté kvalifikaci usoudil, že ryzák Rabbit Hawk Wing ještě není připraven. Chybět bude kvůli drobnému zranění i loňský dodatečný vítěz Ribelino. Získat vysněnou výhru, o kterou již dvakrát přišel, se naopak pokusí loni kvůli dopingu diskvalifikovaný vítěz Nikas opět spolu s Markem Stromským.

Kam za kulturou

Prokopovo Město ErČerstvý sedmdesátník Michal Prokop nezahálí a po nedávné hudební oslavě v Lokti nad Ohří chystá tradiční vánoční koncert. Ten se, stejně jako v posledních dvou letech, odehraje ve Foru Karlín, a to 21. prosince. Letošní vánoční tradice bude okořeněna živou verzí skladby Město Er. Ta v Praze zazní naživo úplně poprvé a celkově podruhé od jejího původního vydání před 45 lety. Prvních 200 zájemců o lístky obdrží reedici Města Er na CD.

Čtěte také: Kdo osídlí gastroprovoz v Dejvické?