Radnice si od nového místa slibuje, že by měl být hmyzí hotel uchráněn od žháře, který už dříve několik hmyzích hotelů na městské části zapálil. Hmyzí hotel, který tvoří dřevěná konstrukce, slouží především samotářským druhům hmyzu, které jej využívají pro zazimování, jako úkryt, případně pro vajíčka nebo kukly.

Dětem z domovů pomůžou stipendiaMladí lidé, kteří odcházejí z dětských domovů nebo prošli náhradní rodinnou péčí, dostanou možnost stipendia na vysokých či vyšších odborných školách. Zastupitelé městské části studenty finančně podpoří maximálně částkou 25 tisíci korun na semestr. Během akademického roku si mohou studující zažádat také o 5 tisíc korun na nákup školních pomůcek.

Socha kostela na Karlově se opravíDřevěný sv. Josef v kostelu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově se dočká restaurování. Praha 2 včera schválila podporu opravy 150 tisíci korun. Půldruhého metru vysoká socha sv. Josefa pochází z počátku 18. století. Je součástí barokního souboru tří soch Svaté rodiny, které jsou v napodobenině Betlémské jeskyně v karlovském kostele.

V Troji na kole i pěškyDopravní hřiště  v Glowackého ulici v Troji včera hostilo akci Na kole i pěšky, pokaždé bezpečně. Akce s pestrou dopravní tematikou, kterou pořádala Praha 8, se konala v rámci Evropského týdne mobility. Děti pod dohledem policistů měly včera možnost vyzkoušet si nástrahy pohybu na kole v dopravním provozu, zjistit, jakou úlohu má dopravní policie, zahrály si interaktivní hru a vyzkoušely si na kole také jízdu zručnosti.

Plíšková, Šafářová a také pár H+H. Turnaj mistryň je blízkoLetošní tenisový rok se pomalu chýlí ke konci. Ovšem teď začíná ten největší boj. Kdo má ještě šanci na Turnaj mistryň? Češi budou doufat v bohatou účast šanci má ve dvouhře Karolína Plíšková, ve čtyřhře by pak neměla chybět Lucie Šafářová a pár Lucie Hradecká+Andrea Hlaváčková. Plíšková je v hodnocení roku čtvrtá a premiérová účast na závěrečném vrcholu sezony je hodně blízko. Naopak další reprezentantky Barbora Strýcová (17.) a Petra Kvitová (21.) jsou prakticky ze hry. Letenky do Singapuru, kde se turnaj koná od 23. do 30. října, už mají jisté v singlu Němka Angelique Kerberová a Američanka Serena Williamsová.

Kam za kulturou

Dykova Mše v PrazePo půlroční pauze od premiéry se do Prahy a dvou dalších měst vrátí Mše s Vojtou Dykem v hlavní roli. Závěrečná série podzimních uvedení multimediálního zpracování slavného díla Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů je k vidění zítra a ve čtvrtek ve Foru Karlín. Představení vzniklo na počest 45. výročí od prvního uvedení skladby, kterou Bernstein napsal na objednávku Jacqueline Kennedyové.

Zasaď se do poleV těchto dnech bylo v Praze zahájeno hned několik zajímavých výstav. Jednou z nich je i přehlídka prací Margity Titlové Ylovské s názvem Zasaď se do pole. Výstava bude probíhat v Topičově salonu až do 14. října. Ylovská se na výtvarné scéně objevuje už od osmdesátých let, kdy experimentovala s postupy vycházejícími z tělesnosti. Na výstavě v Topičově salonu hrají prim její velkoformátové kresby vytvářené za pomoci hlíny. Použitý materiál přitom neodkazuje ani tak k přírodě, ale k emocionální rovině.

Soirée s Jitkou SmutnouV sobotu 8. října od 21 hodin se bude v Divadle Rokoko konat Autorské soirée, na kterém vystoupí Jitka Smutná, Veronika Gajerová, Hanuš Bor, Tomáš Novotný a další herci Městských divadel pražských s ukázkou svých autorských projektů. Zájemci se mohou těšit na ochut-návky nových písní i na originální scénky. „Zahrajeme všemi milovanou, odborníky ceněnou, nekonečně vynikající jednoaktovku „Prasklá hřídel u sifonu", kterou jsem napsal," zve na soirée Tomáš Novotný. 

Čtěte také: Běžecký závod omezí dopravu