V Povltavské není možné vytvořit odbočovací pruh do Bulovky. Auta, která chtěla v dopravní špičce do ulice odbočit, tak způsobovala dlouhé dopravní kolony, které někdy podle informací Prahy 8 dosahovaly až k mostu Barikádníků. Současné omezení by mělo situaci vyřešit. Řidiči by teď měli využívat hlavně průjezd ulicí V Holešovičkách.

Dopravní podnik nakoupí tramvajeDopravní podnik se letos rozšíří o 32 nových tramvají typu 15T ForCity. Vozy stejného typu budou podniku dodávány od firmy Škoda až do roku 2018. Dopravce bude obnovovat vozový park také u autobusů. Podnik zamýšlí koupit jeden krátký malý autobus, takzvaný midibus, pak dalších 30 kusů klasických nízkopodlažních vozů a taktéž 25 kloubových autobusů, také ty budou nízkopodlažní. Podnik má nyní celkem 920 tramvají a 1170 autobusů. Do provozu metra se v letošním roce dopravce nové vozy nakupovat nechystá. Na trase C jezdí moderní vozy M1 a na trasách A a B rekonstruované původní sovětské vozy. Celkem má 730 vozů metra. Více se dočtete ZDE.

Bude odhalen Palachův monumentK 47. výročí od sebeupálení Jana Palacha bude na Alšově nábřeží na Praze 1 odhalen pomník Dům matky a Dům syna amerického architekta Johna Hejduka, který Praze věnoval v roce 1991. Dřevěné kopie však byly kvůli špatnému stavu odstraněny. Nyní jsou z odolnějšího materiálu.

Ušetřené finance půjdou potřebnýmZastupitelé šesté městské části rozhodli, že většinu částky, kterou radnice tradičně vydávala za tisk a distribuci novoročenek, letos věnuje na sociální účely. Podle radní Mileny Hanušové zodpovědné za sociální oblast se tak ušetří 90 tisíc korun. Peníze dostanou rovným dílem Nadační fond Šestý smysl, který se v Praze 6 věnuje mimo jiné podpoře občanů v sociální oblasti či kultury, a Domov Sedlec, jenž se zaměřuje na péči o osoby mentálně postižené.

Letiště čekají omezeníRuzyňské letiště chystá od pondělí 15. března opravu jedné z pojezdových drah sloužících pro přesun letadel k hlavní ranveji. Letadla budou moci používat při startu a přistání hlavní ranvej jen ve směru na Jeneč. Při nevyhovujících povětrnostních podmínkách bude muset být v provozu i vedlejší přistávací dráha, jejíž provoz hlukem obtěžuje obyvatele přilehlých pražských částí a Kladna. Podle letiště byla nutná rekonstrukce plánována s ohledem na to, aby změna provozu zasáhla okolí, co možná nejméně. Obce a městské části, kterých se změna provozu týká, už prý byly o opravách s předstihem informovány. Opravy potrvají až do pátku 10. června. Více se dočtete ZDE.

Senioři mají vlastní kurzy plaváníOd ledna letošního roku jsou pro seniory z Prahy 7 opět připraveny plavecké kurzy zdarma v bazénu na Výstavišti v Holešovicích. Lekce jsou vedeny rehabilitačními pracovnicemi. Kurz trvá 60 minut, k dispozici je pak 15 minut na převlečení před zahájením a po ukončení kurzu. Za vstup do bazénu se na pokladně platí symbolické vstupné 10 korun. První lekce je připravena pondělí 18. ledna, kapacita je však omezená, proto je nutné osobní přihlášení na úřadu městské části.

King Crimson přidávají koncertAčkoliv legendární britská formace King Crimson zavítá do Prahy až v polovině září, po měsíci od ohlášení je jejich vystoupení beznadějně vyprodané. K radosti příznivců skupiny tak pořadatelé oznámili její druhý koncert, který se v klubu Forum Karlín uskuteční den po prvním zveřejněném datu, 15. září. Předprodej vstupenek zajišťuje společnost Ticketportal, jsou pouze k sezení v ceně od 990 do 1590 korun. Více ZDE.

Chvalský zámek se otevře v sobotuAž do pátku 15. ledna platí omezený provoz na Chvalském zámku v Horních Počernicích. Po telefonické dohodě funguje pouze příjem inzerce a prodej vstupenek do divadla. Důvodem je instalace výstavy Ateliér Jiřího Trnky. Lednové omezení provozu tak návštěvníkům už od soboty vynahradí přes tři sta 300 originálních obrazů, loutek, plastik, ilustrací a grafik, které se představí v kulisách Trnkova výtvarného ateliéru. Výstava zde bude ke shlédnutí až do 15. května.

Předpověď: přes den mrznout nebudePrůměrné denní teploty se v nadcházejících čtyřech týdnech budou zřejmě udržovat těsně nad nulou, v noci ale budou padat pod bod mrazu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Srážek by podle ní mělo v následujícím měsíci spadnout o něco víc, než je průměr. V nadcházejícím týdnu se budou teploty přes den pohybovat nejčastěji mezi jedním až dvěma stupni Celsia, v noci pak klesnou k minus čtyřem. V týdnu od 18. ledna se mírně ochladí; průměrné denní teploty se přiblíží k nule, v noci klesne teplota až na minus šest. Množství srážek bude podle meteorologů nejvyšší hned v tomto týdnu.

Bez šance. ČZU na Karlovarsko nestačiloAni ve třináctém kole volejbalové extraligy nedokázali volejbalisté ČZU Praha přidat další body. Za soupeře měli třetí tým tabulky, Karlovarsko, proti kterému to měli velmi těžké a podle předpokladů nakonec zůstali s prázdnou. Hosté vyhráli 3:0. „Bohužel jsme nestačili soupeřovu útoku a servisu, na kterém hosté předvedli výborný výkon. V neposlední řadě bych chtěl vypíchnout výbornou hru hostujícího libera Dana Pffefera," hodnotil zápas kapitán ČZU Michal Záveský. „Náš příjem se zhoršoval postupem hry a náš útok nebyl efektivní proti takovému soupeři jako je Karlovarsko," dodal jeho kouč Rafael Petry. Pražané teď jedou bojovat do Benátek.

Dobrá zpráva pro milovníky filmůFilmové klasiky si budou moci od čtvrtka 14. ledna vychutnat zájemci na velkém plátně. Právě za tři dny v Praze startuje tradiční přehlídka Projekt 100, kterou v kině Aero odstartuje westernový snímek režiséra Johna Sturgese Sedm statečných. Na programu jsou i filmy jako Osm a půl, jehňátek, česká klasika Starci na chmelu i dětská animovaná klasika Cesta do fantazie. Více se dočtete ZDE.

Číslo dne: 130Více jako 130 tisíc lidí navštívilo v minulém roce Muzeum Kampa v Praze. Jde o nejvyšší návštěvnost od otevření muzea v roce 2003. Návštěvnost je relativně vysoká, čemuž přispívá i poloha instituce na turisticky exponovaném místě. Většina návštěvníků také do muzea přijde v letních měsících. Více se dočtete ZDE.