„Stavební úřady navíc mohou územním nebo regulačním plánem vyloučit reklamu zcela," řekl šéf pracovní skupiny František Korbel. Novela má nabýt účinnosti od začátku příštího roku. Zpřísnění se týká rozměrů reklamních zařízení na fasádách domů. Původní rozměr tři krát dva metry čtvereční se zmenší na dva krát 1,5 metru. Plakáty navíc budou sloužit pouze k označení instituce, která v daném domě sídlí. Více čtěte ZDE.

Centrum pro závislé děti dostane 600 tisícJedinečný projekt v tuzemsku. V Nemocnici Milosrdných sester svatého Karla Boromejského se nachází Dětské a dorostové detoxikační centrum, jež poskytuje akutní pomoc a komplexní léčbu dětem a mládeži do 18 let závislým na návykových látkách. Většina pacientů je však mnohem mladší. Za uplynulý rok 2014 bylo v Dětském a dorostovém detoxikačním centru ambulantně vyšetřeno celkem 848 pacientů, z nich bylo 257 hospitalizováno. „Jsem velmi ráda, že se nám v letošním roce podařilo prosadit navýšení příspěvku z rozpočtu Praha 1 na 600 tisíc korun, což je dvojnásobek poskytnutého příspěvku oproti minulému roku" uvedla zastupitelka Šárka Chládková Táborská.

Připravuje se tendr na policejní autaCelkem za 23,5 milionu korun chce vedení Prahy koupit služební auta a minibusy pro městskou policii. Aktuálně začali s přípravou této menší zakázky. Schválili to pražští radní. Původní několik let připravovanou zakázku za skoro 90 milionů nedávno magistrát zrušil. Přihlásil se totiž jen jeden zájemce. Podle města půjde o nezbytnou obnovu zastaralého vozového parku strážníků, kteří na nová auta čekají už několik let. Průměrné stáří jejich služebních vozidel je 8,5 roku, najeto mají kolem 200 tisíc kilometrů. Naposledy nakoupili 24 nových aut v roce 2010. Více čtěte ZDE.

Růst platů v dopravním podniku stále s otazníkemRadní přerušili projednávání materiálu o zvyšování platů v pražském dopravním podniku. Podle něj by generální ředitel měl jednat s odbory o zvýšení až o 3,5 procenta. Peníze na ně má najít v rozpočtu podniku. Průměrný plat v podniku je nyní 32 700 korun měsíčně.

Praha opraví barokní bastion u FolimankyDo konce srpna musí Praha opravit barokní bastion novoměstských hradeb u Folimanky, kde vypadává zdivo. Severní zeď je v havarijním stavu, proto stavební úřad nařídil opravu a odvodnění. Podle usnesení rady oprava vyjde téměř na 47 milionů. Radní schválili vypsání veřejné zakázky. Více čtěte ZDE.

Ulice V Holešovičkách má být tunelemVedení radnice Prahy 8 chce nechat přeložit ulici V Holešovičkách do tunelu. Důvodem je velké množství automobilů, které ulicí s vilami projíždí. Požadavek včera schválili radní městské části. O tunelu ale městská část nemůže rozhodnout, to přísluší magistrátu, který jeho stavbu zatím neplánuje. Praha 8 by ji ale přesto ráda prosadila. Hluk a emise v Holešovičkách podle jejího vedení prokazatelně dlouhodobě poškozují zdraví obyvatel. Ulicí denně projedou desítky tisíc automobilů. Více čtěte ZDE.

Číslo dne: 10Už deset českých pacientů dostalo přístroj pro dlouhodobou podporu srdeční činnosti. Díky němu se jejich zdravotní stav i kvalita života zlepšily a mají šanci na dlouhodobé přežití. První pacient dostal v IKEM přístroj loni v červenci. Česko je mezi prvními na světě, kde byl v léčbě využit.