Omezení se nevyhnou ani nábřeží Kpt. Jaroše, ulici Za Viaduktem, Argentinské a blízkému okolí. Také je potřeba od 16.30 do 21.15 počítat s uzavřením některých úseků tramvajových i autobusových linek. Dopravní podnik doporučuje v sobotu využívat zejména linky metra.

Uctění památky Věry Čáslavské
Lidé mohou od včerejška u Národního divadla uctít památku Věry Čáslavské. Pokládat květiny, zapalovat svíčky, zhlédnout emotivní sestřih ze sportovní kariéry gymnastky a zapisovat se do kondolenčních knih bude možné až do pondělního večera. Smuteční obřad se uskuteční v Národním divadle v pondělí od 10 hodin.

Praha přehledněji informuje o změnách územního plánu
Nově je možné si veškerá data o úpravách územního plánu stáhnout ve formátu Open Data. Institut plánování a rozvoje také začal systematicky zveřejňovat návrhy ke změnám plánu. Informace jsou tak zdarma k dispozici na stránkách opendata.praha.eu. Do budoucna je také v plánu spustit samostatnou webovou stránku, kde budou informace uspořádány do kategorií. Web tak umožní jednodušší vyhledávání.

V tunelech Pražského okruhu se zvýší rychlost
V sobotu večer bude v Cholupickém a Lochkovickém tunelu zvýšena rychlost z dosavadních 60 na 80 km v hodině. Dojde k tomu po opravení kamerového systému. Snížení rychlosti bylo zavedeno z bezpečnostních důvodů.

Město zakázalo konvičkovcům shromáždění u ambasády
Pražský magistrát oznámil svolavateli nedělního protiislámského shromáždění Iniciativy Martina Konvičky (IMK), že akce u saúdskoarabského velvyslanectví v Bubenči kvůli havárii kanalizace být nemůže. K jeho zrušení ale úřad nemá zákonné důvody, nabídl proto přesunutí akce na nedalekou Letnou. Podle Konvičkova mluvčího Miroslava Adamce iniciativa návrh odmítla, plány nemění a přístup magistrátu považuje za naschvál. Shromáždění připadá na výročí teroristických útoků 11. září 2001 v USA.

Čtěte také: KRÁTCE: Nepřístupné památky se otevřou lidem