Architektonický návrh objektu, který se začne stavět v tomto kvartále, je dílem studia Bogle Architects. Náklady na výstavbu pod projektovým řízením firmy Obermeyer Helika se odhadují na 220 milionů korun.

Sedmička bude hospodařit se 755 miliony korun
Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo rozpočet na letošní rok. Bude hospodařit s výdaji ve výši 755 milionů korun. Z této sumy využije 313 milionů na provozní výdaje, zbytek půjde do investic. Radnice plánuje například rekonstrukci bytových domů, rozšiřování škol a školek i obnovení zeleně. Největší pokračující investicí bude dokončení rekonstrukce nové budovy radnice.

Čtrnáctka přispívá na preventivní kontrolu
Až pětisetkorunový příspěvek na vyšetření prsou pomocí ultrazvuku či mamografu mohou získat od radnice obyvatelé Prahy 14. Stačí přijít s dokladem o zaplacení na odbor sociálních věcí a zdravotnictví v době od 1. února do 31. prosince letošního roku. Příspěvek se vztahuje na preventivní kontroly rakoviny prsu, které se uskuteční od 1. ledna do 13. prosince 2019. Lidé si mohou zvolit, zda chtějí obnos vyplatit v hotovosti, nebo převést na účet. 

Farmáři se o víkendu vrátí na náplavku
Po zimní přestávce začnou v sobotu na náplavce Rašínova nábřeží oblíbené farmářské trhy. Lidé budou moci nakupovat v necelé stovce stánků. I letos bude pokračovat prodej nápojů do skla či vratných kelímků. Novinkou je servírování pokrmů na nádobí z přírodních materiálů či porcelánu. Ambicí provozovatelů pro tento rok je nahrazení jednorázových plastových sáčků papírovou alternativou.