Nejde však oznámé osobnosti, ale jména některých koček a kocourů, kteří soutěží na mezinárodní výstavě otitul šampióna.

Ovíkendu mohou návštěvníci vidět hned dvě výstavy, které společně uspořádaly Základní organizace Českého svazu chovatelů Praha 8a Felis Club zPrahy 7. „Na obou je 350koček od majitelů zČeské republiky, Finska, Holandska, Polska nebo Rakouska,“ uvedla za organizátory Lenka Venclíková.

Jednou zchovatelek je Petra Jurutková zPrahy 7, která na Vyšehradě má mimo jiné vystaveného orientálního koucoura se vzácným černo-bílým zabarvením. „Přivezla jsem si ho zFrancie. Stál 40tisíc, ale pro mě má nevyčíslitelnou hodnotu,“ popsala Jurutková, která do kongresového centra se svými kočkami jezdí přes deset let.

Kvůli jejich chovu se zbytu přestěhovala do malého rodinného domku, kde má vsoučasné době celkem 11siamských, orientálních a norských lesních koček. „Bez domku by se chovatel neobešel, itak už ale mám na pořizování si nových koček stop stav, jinak bychom se do něj nevešli,“ dodala Petra, která kromě dospělých koček odchovává také pět orientálníchkoťat.

Čistokrevné perské, exotické, polodlouhosrsté, krátkosrsté, siamské nebo orientální kočky se mezi sebou na obou výstavách utkají ve čtyřech kategoriích. Posuzovat je bude sedm odborníků zněkolika evropských zemí. Samostatně otitul šampióna mohou bojovat iobyčejní mourci a číči bez ušlechtilých předků.

Na výherce vkategoriích a celkové vítěze soutěže čekají věcné ceny a trofeje vpodobně pohárů. Součástí akce je také umisťovací výstava opuštěných koček, okteré se stará občanské sdružení Podbrdsko. Kočky se do kongresového centra vrátí opět na jaře.

Fotografie z výstavy Vám přineseme po jejím skončení.