„Protože je hledaná plnoletá, nemůžeme s tím dělat nic víc, slečna slíbila i na naléhání přítele, že mamince zavolá,“ krčil rameny policista. Na pohřešovanou dívku policisté narazili během dopravně bezpečnostní akce, jejíž první fáze probíhala v noci z úterý na středu a během středečního dne. „Vyšli jsme z toho, že si řidiči budou myslet, že policie je zaměstnaná Arsenalem, a budou mít pocit, že policajta nepotkají,“ řekl Deníku Šašek, který operaci velel. „Celá akce je zaměřena především na alkohol, kontrolu technického stavu vozidla, použití bezpečnostních pásů a pátrání po odcizených vozidlech a pohřešovaných osobách,“ informoval Šašek.

Akce rozhodně nebyla zbytečná, jak předhazovali policistům někteří kontrolovaní řidiči. „Během úterní noci policisté zkontrolovali asi 280 vozidel. Z tohoto počtu odhalili 25 hříšníků, kterým uložili pokuty v celkové výši asi 25 tisíc korun. Kromě přestupkového jednání ale také zjistili několik případů trestné činnosti,“ informovala policejní mluvčí Eva Miklíková. „Ve středu dvěma stovkám policistů neuniklo 2391 vozidel, u jejichž řidičů odhalili celkem 465 přestupků. Těm za nejrůznější prohřešky udělili celkem 425 pokut v celkové výši 303 tisíc korun,“ pokračovala mluvčí. U dvou aut speciálně vybavené vozidlo odhalilo, že nesouhlasí poznávací značky, vozy a SPZ byly zadrženy a řidiče si policisté odvezli na služebnu kvůli vysvětlení.

U více než dvou desítek šoférů odhalil měřicí přístroj, že před jízdou pili alkohol, nejvyšší hodnota byla 2,07 promile alkoholu. „Tak vysoká hladina je již trestný čin ohrožení pod vlivem omamné látky, řidiče jsme zadrželi,“ uvedl Šašek. Stejně dopadl i řidič, který sice nenadýchal alkohol, ale policisté ho usvědčili z konzumace marihuany a opia. U dvaašedesáti řidičů ve středu naměřili vyšší rychlost, než je povolená. „Kromě toho u dvaašedesáti vozidel zjistili nevyhovující technický stav, dvě vozidla dokonce neměla žádné registrační značky!

Bezpečnostní pásy nepoužilo 21 řidičů a tři byli přistiženi za volantem bez řidičského oprávnění, taktéž pokutovali i dva chodce,“ doplnila Miklíková. Dopravně bezpečnostní akce tohoto typu nebyla poslední a dopravní policie ujišťuje, že se budou další brzy opakovat.