Desetitisíce lidí, přes 70 škol i 52 firem balí krabice a připravuje vánoční dárky pro chudé děti. Sběrná místa jsou na městských úřadech, v kavárnách, knihovnách, cukrárnách, salonech krásy i stavebních firmách. Letos sbírku Krabice od bot podpoří i pražští policisté.

„Pražští policisté každoročně sami pořádají mnoho sbírek a snaží se pomoci nemocným a opuštěným dětem. V letošním roce jsme se rozhodli, že mimo naše stálé charitativní aktivity navíc ještě podpoříme tuto tradiční vánoční sbírku Krabice od bot. Doufáme, že dárky od našich policistů udělají radost mnoha dětem,“ řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V metropoli je sběrných míst šestnáct, mimo jiné v obchodech firmy Datart, v pobočce městské knihovny na Chodově nebo ve farních sborech ČCE.

Principem sbírky je zabalit do krabice od bot užitečné a nové dárky a určit, jak starému dítěti je krabice určena. Tu potom doručit do sběrného místa. Pokud si dárce netroufá sám krabici naplnit a zabalit, může na ni přispět on-line na stránce sbírky www.krabiceodbot.cz.

„Chudé dítě dnes nepoznáte podle toho, že chodí špatně oblékané, protože i v second handech lze najít pěkné oblečení. Chudoba je často skrytá a na první pohled těžko viditelná,“ přibližuje mluvčí Diakonie ČCE Ivo Mareš. „Dnes dětskou chudobu poznáme spíš tak, že děti nemají dostatek pomůcek do školy, nenavštěvují pro ostatní běžné zájmové kroužky, nechodí na obědy, mají problémy s agresí a také, že se vůbec netěší na Vánoce,“ dodal Mareš.