Na koupališti Petynka zahájili stejně jako loni sezónu 1. května. "Přáli bychom si, aby byla sezona lepší, počasí ale neovlivníme," řekl majitel koupaliště Václav Šála. Do nové sezony se snažili zlepšit zejména čistotu vody i celého areálu. Pražané mají k dispozici vyhřívaný padesátimetrový bazén, brouzdaliště, hřiště na plážový volejbal nebo tenis. Návštěvníci, kteří se neobejdou ani o prázdninách bez počítače, mohou využít bezdrátovou internetovou síť.

K dispozici jsou připraveny lodičky, skákací hrady i ruské kuželky

Majitel koupaliště u hostivařské přehrady Tomáš Bergmann nepředpokládá, že by letošní sezona byla lepší než ty minulé. Také tady se lidé začali koupat ve stejný termín jako loni. Koupaliště nabízí kromě koupání půjčování lodiček, dětský skákací hrad, basketbalové koše nebo ruské kuželky. "Loňská sezona byla krátká, s prvním srpnem jsme končili. Pro nás by bylo lepší, kdyby sezona trvala 120 dní," uvedl Miloslav Povýšil z koupaliště Zlaté písky na Lhotce. Letos začali 18. května, přibližně stejně jako minulý rok. Koupaliště má nového majitele, který plánuje na podzim rozsáhlou rekonstrukci.

Novinky si pro Pražany připravili v Podolí. Mají nový tobogán, půjčovnu sportovních potřeb, tribunu a turbosolárium. V Podolí začal letos venkovní provoz 15. dubna, bylo to dříve než loni. V Podolí plavou lidé venku celoročně, se začátkem sezony ovšem mohou využívat venkovní šatny a oba bazény.

Obyvatelé si mohou v metropoli vybrat z řady dalších koupališť. Na Divoké Šárce mohou výlet spojit s procházkou do Šárky. Umělé jezero Džbán je základnou hry kanoepólo (vodní pólo na kajaku), rekreanti mohou při odpočinku sledovat jejich tréninky. V Klánovicích mají v areálu dvě trampolíny. Oblíbená jsou také koupaliště Šeberák nebo Na Stírce. Z ankety vyplývá, že ceny celodenního vstupu na koupaliště se v Praze pro čtyřčlennou rodinu pohybují od 120 do 420 korun.

Nejvíce vás budou stát vodní radovánky v Podolí, nejméně v Kunraticích

Nejvíc peněz zaplatí rodina v Podolí, nejméně v Kunraticích na koupališti Šeberák a v Motole. Cena pro dospělého člověka je na den nejčastěji 50 korun, děti většinou platí polovinu. Na koupaliště Džbán mají vstup zdarma. Některá koupaliště, například Zlaté písky, mají vstupné odstupňované podle příchodu. Dospělý tak zaplatí od 60 do 120 korun.