„Na všech pražských přírodních koupalištích je nezávadná voda vhodná ke koupání. Na Hostivařské přehradě, v nádrži Džbán i v rybníku Šeberák je však průhlednost vody snížena," uvedla.

Snížená průhlednost vody je způsobena rozvojem mikroskopických vodních organismů. „Ve vodě Hostivařské přehrady dominují skrytěnky a krásnoočka. Na Džbánu dochází k rozvoji zelených řad a rozsivek. Na Šeberáku převažují zelené řasy a nalezneme zde i sinice, avšak v množství které by nemělo vyvolávat zdravotní problémy. Po koupání je však vhodné se osprchovat," upozornila.

Hygienici neměřili kvalitu vody v přírodním koupališti Lhotka, které je již druhým rokem mimo provoz. Ve 14:30 stále ještě zpracovávali nejnovější výsledky měření z Hostivařské přehrady, kde poslední zveřejněné výsledky pořídili zhruba před 14 dny.

Kvalitu vody měří hygienici v letních měsících každých 14 dní. Jen když se v koupalištích rozmnoží zdraví nebezpečné sinice, kontrolují vodu častěji. O kvalitě vody v přírodních koupalištích informuje pražská hygienická stanice pravidelně na svých internetových stránkách.