„Sezonu jsme letos kvůli teplému počasí zahájili už 28. dubna a zatím to vypadá, že by mohla být lepší než loni,“ uvedla například mluvčí Žlutých lázní v Podolí Hana Jurášková.

Areál na břehu Vltavy je Pražanům přístupný od 8 do 24 hodin. Lístek na jeden vstup přijde nejvýše na 100 korun.

Kromě prostoru pro sport v něm lidé letos najdou také nudistickou pláž či sprchy, kterých mohou využít při slunění. „Koupání ve Vltavě je na vlastní nebezpečí návštěvníků,“ dodala Jurášková. „Doufám, že letošní sezona bude taková, jaký byl její začátek,“ věří v dobrou návštěvnost také vedoucí koupaliště Petynka v Praze 6 Václav Šára. Nejdražší jednorázový vstup stojí 120 korun.

Koupaliště má nyní otevřeno od 7 do 21 hodin. Na Hostivařské přehradě tuto neděli otevřou dětské hřiště. „Konečně se nám podařilo splnit tento sen,“ uvedl provozovatel koupaliště Tomáš Bergmann a dodal: „Ve srovnání s loňským rokem se zdá, že by sezona mohla být lepší. To ale budeme moci konstatovat, až skončí.“ Koupaliště je otevřeno denně od 9 do 20 hodin. Jednorázový celodenní vstup pro dospělého vyjde na 50 korun. Služby rozšířilo také kunratické koupaliště Šeberák. Zákazníci zde mohou parkovat na nové ploše. „V letošním roce je nově otevřeno 26 míst pro stání osobní automobilů, z toho dvě jsou vyhrazena pro vozíčkáře,“ informovala za provozovatele Helena Rampáčková. Koupaliště je lidem přístupné od 9 do 20 hodin. Nejdražší vstup pro dospělého stojí 60 korun. Sezonu letos nezhodnotí provozovatelé venkovního bazénu v areálu Základní školy Gutova v Praze 10. „Z technických důvodů jsme nemohli otevřít. Na příští rok je naplánována velká rekonstrukce, při níž by měl vzniknout také krytý bazén,“ informoval její ředitel Jiří Voneš.

Ti, kteří raději volí přírodní koupaliště, by měli dbát na upozornění o výskytu sinic. Starší lidé, děti a jedinci se sníženou imunitou by se již dnes neměli koupat například v nádrži Džbán, kde je oproti minulému měření jejich několikanásobný nárůst . Sinice se objevily i v Hostivaři.