Pozemek byl mezi ulicemi Povodňová, Československého exilu, U studny a Píšovická v Tylově čtvrti. „V polovině srpna provedla hydrogeologická firma průzkumné vrty. Závěr studie proveditelnosti říká, že v místě je pětkrát menší vydatnost zdrojů podzemní vody, než plánovaný biotop potřebuje pro napuštění a provoz přírodního koupaliště," vysvětlil místostarosta Michal Pinc (ANO). Na pozemcích, jejichž část radnice kvůli výstavbě koupila od státu za 1,8 milionu korun, chce vybudovat přírodní park s vodními prvky.

V Praze 14 by mohlo být další koupaliště 

V hlavním městě je nyní sedm přírodních koupališť a devět venkovních plaveckých bazénů, další možnosti koupání jsou v krytých bazénech a akvaparcích. Koupaliště se snaží pro své obyvatele získávat také další pražské čtvrti.

Před dvěma lety koupila Praha 4 za 50 milionů korun areál koupaliště na Lhotce. Výstavbu přírodního koupaliště chystá také radnice Prahy 13, mělo by vzniknout u sídliště Velká Ohrada. Další by mohlo být také u Kyjského rybníka v Praze 14. Současná přírodní koupaliště jsou také na Džbánu, v Hostivaři, Motole či Kolovratech. Lidé se čím dál častěji koupají také ve Vltavě.

Čtěte také: Na vznik koupaliště v Kyjích opozice změnila názor. Je proti