Letošní sezona je zatím pro podnikatele mizerná. Pražská koupaliště „dojela“ na to, že o prázdninách docházelo k výkyvům teplot, vyloženě teplých a slunečných dnů bylo dosud pomálu.

Dalším problémem jsou omezení spojená s covidem-19. Lidé totiž ke vstupu potřebují certifikát o očkování, negativní test na koronavirus či potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech a to mnohé z nich odradí.

Podle nedávné ankety ČTK mezi provozovateli koupališť v hlavním městě situaci nezlepšilo ani pořádání společenských a kulturních akcí. Zájem byl malý. Svou roli může hrát i fakt, že na rozdíl od loňska více obyvatel metropole vycestovalo do zahraničí.

„Loni jsme nakonec zavírali až v říjnu, tak snad to letos přežijeme,“ uvedl provozovatel přírodního koupaliště v Motole Milan Kirlík. Právě tady je podle pražské hygienické stanice kvalita vody nejlepší. Vhodná ke koupání je podle posledního měření také nádrž v Divoké Šárce. Biotop Lhotka i Radotín hlásí zhoršenou kvalitu vody.

Nejhorší situace je v Hostivaři

Sinice pak hygienici objevili na koupalištích Šeberák a Džbán. Zdaleka nejhorší je situace v Hostivařské přehradě, kde voda kvůli velkému množství sinic ke koupání vhodná není.

„Nelze doporučit koupání zejména dětem, těhotným ženám, alergikům a osobám s oslabeným imunitním systémem,“ uvedla hygienická stanice.

Kdo by se chtěl zchladit ve Vltavě, může navštívit areál Žlutých lázní či obnovenou plovárnu na ostrově Štvanice. Ti, kteří dávají přednost chlorované vodě, mohou vybírat z desítky bazénů a akvaparků na území Prahy. Základní celodenní vstupné se pohybuje většinou mezi 100 a 200 korunami.