„Dřívější termín nebyl možný z několika důvodů. Oznámení o otevírání bazénů dorazilo teprve minulý pátek a příprava na znovuotevření je poměrně náročná na nastavení pokladního systému i naplánování provozních hodin. Na středu byla navíc dlouhodobě naplánována funkční zkouška technologií,“ vysvětluje radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

U bazénů platí limit jeden člověk na 15 m². Sauny, wellness a solné jeskyně mohou zaplnit jen 30 % své kapacity. Ta se vypočítává z velikosti vodní plochy a odpočinkové zóny v bezprostřední blízkosti. U Aquacentra Šutka je nastavena na 135 osob, což zahrnuje 50 metrů dlouhý bazén i provoz wellness. Na Šutce kromě toho nadále pokračuje rekonstrukce části areálu, která započala v polovině loňského listopadu.

Kontrola proběhne u pokladen

close Kam v metropoli k vodě? info Zdroj: Deník zoom_in Kam v metropoli k vodě? Bazén Strahov otevřel v úterý 1. června, a to v běžném režimu. Kapacita byla snížena z 60 na 47 osob, ale vzhledem k tomu, že v červnu už standardně ubývá návštěvnost zejména kvůli ukončení plaveckých kurzů různých školních skupin, nebyla žádná zásadní omezení provozu potřeba.

Ke vstupu je zapotřebí certifikát o očkování proti koronaviru, doklad o prodělané nemoci nebo negativní test. Nejsou ale akceptovány testy ze zaměstnání, ze škol ani samotesty. Toto omezení se netýká dětí do šesti let věku.

Potřebné formality v městských bazénech kontroluje obsluha u pokladen. Z tohoto důvodu budou zároveň na dobu nezbytně nutnou zablokovány volné průchody pro držitele permanentek.

Žluté lázně nabídnou i kulturní program

Zato areál Žluté lázně v pražském Podolí otevřel již 17. května. Láká na nově upravený prostor s názvem Dvorce s pivními terasami a dětským koutkem s obřím pískovištěm, kde se neplatí vstupné.

Sportovní areál funguje odděleně a ceny zde zůstávají stejné jako loni. „Situace s pandemií je pro nás tvrdá rána. Pokud to situace v průběhu sezony dovolí, rádi nabídneme i kulturní program,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která areál provozuje. V provozu je stolní tenis, půjčovna sportovních potřeb i náčiní pro vodní aktivity.