„Nestoupejte každý den ráno na váhu. Je to stresující faktor, který nemá vypovídající hodnotu. Člověk, který začne cvičit a hubnout, vždy ztrácí nejdříve vodu z těla. Tuky přijdou na řadu, až bude organismus srovnaný a vyrovnaná strava," vysvětluje Václav Krejčík.

Tuk a svaly neváží stejně

Až tělo nebude trpět nedostatkem a nebude strádat, uvolní se pro hubnutí. Pak začne mít efekt celý proces, který není na tři měsíce, ale je to návyk na celý život. Pokud každé ráno stojí člověk na váze, akorát z toho podle Václava Krejčíka zblbne.

„Jednou za měsíc překontrolujte proč ne, ale pak má smysl kontrolovat přeměnu, tedy úbytek tuků a proměnu svalové hmoty. Svaly váží více. Váha není hledisko úspěchu. To je oblečení, míra pasu a tělesné proporce," objasňuje Krejčík.

Stres zpomaluje hubnutí

Pokud se člověk chce bičovat a stresovat, ať se váží. Jenže stres je tím, co zpomaluje hubnutí. Pro hubnutí je nutné najít stabilitu. Člověk určitě nepřibral svoji nadváhu za jeden týden. Pokud se rozhodl s váhou bojovat, musí nechat čas tělu, aby začalo transformační proces.

„Tělo si musí zvyknout a hlava především - nelze to uspěchat. A jaká je rada? Mějte vždy napsané v diáři, na lednici, po kapsách své rozhodnutí, proč jste začali hubnout," motivuje Václav Krejčík.

Chuť dosáhnout svého cíle

Člověku pomůže, když si vzpomene, jaké měl v začátku svého rozhodnutí pocity a chuť dosáhnout svého cíle. Tím se průběžně motivujte.

„Prožijte to každý den s vědomím svého cíle! Jak budete vypadat a jak dobře se budete cítit, jak pozitivně vás bude hodnotit okolí. A jak si vše budete užívat, když budete zdravě žít," uzavírá nakonec výživový poradce a life kouč Energy Clinic Václav Krejčík.

Základní radyLogo reality show Fit s Deníkem.- Nehladovte!
- Nedojídejte se!
- Neuzobávejte!
- Nedržte dietu a nevyhledávejte novou a novou dietu!
- Nepočítejte si kalorie každého jídla!

Čtěte také: Péct a hubnout je těžké skloubit dohromady