„Zhruba tři čtvrtiny kritických pacientů, kteří jsou v současnosti hospitalizováni v naší nemocnici, jsou neočkovaní. Už víme, že očkování nezabrání tomu, abychom se nakazili, ale snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu. A o to nám jde. I když mají nyní naši zdravotníci plné ruce práce, jsou ochotni ještě pracovat v nově otevřeném očkovacím centru, a pomoci tak zvýšit dostupnost očkování pro všechny. Chceme, aby lidé zbytečně neumírali, neplnili jednotky intenzivní péče a nemocnice nebyly přetížené. To je cílem očkování a smysl zprovoznění nového očkovacího centra,“ uvedl ředitel VFN David Feltl.

Z demonstrace proti povinnému očkování proti covidu-19 a proti údajnému porušování osobních svobod a české ústavy v Praze 12. prosince 2021.
PODÍVEJTE SE: V Praze se sešly tisíce odpůrců povinného očkování

Očkovací centrum je od 13. prosince 2021 otevřené každý den v čase od 9 do 20 hodin ve 4. patře obchodního domu Kotva v centru metropole. O registrované i neregistrované zájemce o očkování se bude starat tým 10 zdravotníků a 10 vyškolených administrativních pracovníků. Zdravotníci z VFN očkují vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.

Online reportáž

Obchodní dům Kotva je třetím nákupním centrem, kde se dá pořídit očkování. První bylo v centru Westfield Chodovm druhé se otevřelo před několika dny v OC Černý Most. Pro neregistrované zájemce o vakcínu je v metropoli dostupných 18 center.