Podle pracovníků Zoo Praha měli tygříci ze začátku z vody trochu obavy, ale teď, když je horko, s radostí skotačí v napuštěném vodním příkopu a nabízejí návštěvníkům hezký zážitek. Na první pohled jsou to hravá koťátka, která vzhledem k nízkému věku jsou závislá na matce, vzbuzují však respekt. Denně každé z nich spořádá zhruba dva kilogramy masa. Bulan tak ve svých devíti měsících váží přesně 58 kilogramů - to už je pořádný macek - a jeho sestra Wanita 42 a půl.

Při dovádění ve vodě na své potomky dohlíží tygří matka Banyia, která podle chovatelů funguje jako jejich psychická podpora. "K ponoření se do vody sice potřebují trochu namotivovat, ale k tomu často postačí například velký míč – obzvláště Bulan má rád velké věci, které může obejmout packami a 'poprat' se s nimi – nebo když ve vodním příkopu třeba přistane kachna," vysvětluje vrchní chovatelka šelem v Zoo Praha Věra Makovská. "Taky samozřejmě dost záleží na počasí. Pokud je slunečno a horko, koupou se každý den."

Pražská zoo upozorňuje, že ideální dobou pro sledování tygřích hrátek je ráno nebo pak kolem poledne, kdy jsou mláďata nejaktivnější. "Ve venkovním výběhu Pavilonu šelem a plazů v dolní části zoo pobývají přibližně do patnácté hodiny, v neděli je tam chovatelé nechávají asi o půl hodiny déle," uvádí se v tiskové zprávě.