"Rada městské části Praha 12 na svém mimořádném jednání v sobotu 14. března 2020 rozhodla o uzavření MŠ Hasova při ZŠ a MŠ Angel v Praze 12, a to z důvodu výskytu nákazy u jednoho z dětí," sdělila radnice.

Děti a pracovníci, kteří přišli s nakaženým dítětem do kontaktu, jsou v karanténě. Ostatní mateřské školy v městské části zůstávají prozatím otevřené. Radnice ale vyzvala rodiče, aby ponechali děti doma. "Snahou je zajistit provoz alespoň pro rodiče dětí, kteří pracují v klíčových odvětvích a rodiče samoživitele," píše se na webu.

Vedení městské části se bude situací zabývat na svém zasedání v pondělí 16. března. "Situaci neustále sledujeme a vyhodnocujeme," uvedl starosta Jan Adamec (Piráti). Jde podle něj o to, aby například lékaři, zdravotní sestry, lékárníci či hasiči nemuseli zůstat doma kvůli hlídání dětí.

 #interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Kvůli provozu mateřských škol zasedali mimořádně také radní Prahy 14. Ta uzavře všechny mateřské školy na svém území a v provozu zůstanou pouze pro děti rodičů zajišťujících krizovou infrastrukturu státu a samoživitelů, kteří nemají jinou možnost jak pečovat o dítě. Na Praze 14 se objevila nákaza koronavirem mezi žáky základní školy.

Uzavřít školky se již rozhodly Praha 1 a 11. V Praze 2 bude upraven režim předávání a vyzvedávání dětí. Cílem je minimalizovat vstup dospělých do budov.

Uzavření školek od pondělí 16. března oznámily rovněž Praha 15, 17 a 18 a neotevřou se ani na Praze 19 a 22. Radnice Prahy 20, tedy Horních Počernic pak zrušila na pondělí původně svolané jednání zastupitelů městské části. S platností od pondělí 16. března do odvolání bude uzavřeno také všech 24 mateřských školek v Praze 8, které jsou zřizované městskou částí. Rozhodl o tom dnešní Krizový štáb Prahy 8. 

Radní Prahy 2 v pondělí rozhodli po dohodě s řediteli o uzavření mateřských škol, zřizovaných městskou částí, a to s platností od úterý 17. března do odvolání. Zároveň však plánují zřídit dětské skupiny pro rodiče pomáhajících profesionálů.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in