V následujících řádcích si můžete přečíst text, který se věnoval příletu panovnice:

Konvalinky pro královnu

Zmínka o smrti Olgy Havlové zazněla z úst Jejího Veličenstva něžně a Václav Havel si dojatě upravil motýlka.

Když včera odpoledne vystoupila britská královna Alžběta II. ze svého letadla na rudý koberec položený na beton starého ruzyňského letiště, svítilo slunce, přestože od rána se podle popadávajících sněhových vloček mohlo zdát, že Její Veličenstvo bude pro Čechy královnou sněhovou.

Následována svým manželem Filipem, nasedla Alžběta II. do tmavomodrého Rolls-Royce a odjela Evropskou ulicí na Pražský hrad. Královský vůz vedlo sedm motocyklistů v metalízových přilbách.

U Matyášovy brány čekal prezident Václav Havel s kyticí konvalinek. Poté hudba zahrála britskou a českou hymnu.

Zatímco při vojenském hlášení velitele stráže v češtině se královna lehce usmívala, při Janáčkově Symfonietě byla naopak vážná. Pak se otočila a zamávala divákům. Těch však na Hrad přišlo mnohem méně, než se čekalo, a méně než při podobně příležitosti v Polsku.

Naopak takřka hlava na hlavě byla o hodinu později na Karlově mostě. Kdo nepřišel dříve, neviděl. Během asi dvacetiminutové procházky po mostě vyslovila královna při pohledu na panoráma Hradčan slovo „beautiful“, překrásné.

Španělský sál na Pražském hradě, kde se konala večeře na pozvání prezidenta Václava Havla, osobně před jejím zahájením prezident zkontroloval. Jak jsme již uvedli, k večeři pro dvě stě padesát hostů se podávalo typické české jídlo – svíčková.

Při následujícím projevu Její Veličenstvo projevilo svůj cit zmínkou o smrti Olgy Havlové. Tato slova zněla z královniných úst až obdivuhodně něžně a Václav Havel si v té chvíli mírně rozpačitě a dojatě upravil motýlka.

Okolo jedenácté hodiny večerní se odebrala královna na lože v Lichtenštejnském paláci.

Redakce se věnovala odlehčenějším tématům. Pátrala například v bohnického léčebně, zda je zde hospitalizován někdo, kdo by si os obě myslel, že je anglickou královnou. Nikdo takový ale neexistoval. a psychiatři tehdy redakci sdělili, že „je to obecně tradovaná blbost“.