"Navzdory naší kontroverzi před osmnácti lety jsem ho měl rád. Byl to chytrý kluk a jsem rád, že jsem mu kdysi pomohl do vyšších pater magistrátní politiky. Přes mediální démonizaci v ní udělal mnoho dobrého. Je ho velká škoda a je mi to moc líto," šířil Václav Musílek smutnou zprávu na Facebooku mezi Šteinerovi známé s tím, že příčinu smrti nezná.

Oba muži se znají z ODS. Musílek patřil mezi zakladatele strany, stal se mediálním poradcem předsedy Václava Klause, před dvaceti lety se podílel na přípravě volební kampaně a v roce 1998 byl také jako lídr kandidátky zvolen starostou městské části Praha 8. Působil například také jako šéfredaktor Denního Telegrafu.

Podle médií se tehdy na Musílkových personálních změnách na libeňské radnici podílel právě teď už zesnulý Šteiner, který používal také jméno Francis - zřejmě jako památku na emigraci do Londýna v 18 letech tesně před pádem totaliního režimu. Později starosta (i přes Klausův nesouhlas) skončil a Šteiner dál ovlivńoval pražské politické dění.

Šteiner byl v letech 1998 až 2010 členem pražského zastupitelstva a v období mezi roky 2002 a 2010 byl také radní hlavního města Prahy pro oblast dopravy. Zůstal radním i na osmičce. Novináři byl považován za klíčového spolupracovníka tehdejšího primátora Pavla Béma, a tudíž je spojen s některými kontroverzními projekty jeho éry - především pak se stavbou tunelového komplexu Blanka.

Nová politická garnitura Šteinera vinila z podílu na postupném zdražování zakázky. "Všechny fakturační i jiné technické otázky byly a jsou v kompetenci investora. O zdražování jsem nevěděl. Dohled měl primátor," tvrdil před sedmi lety v rozhovoru pro Hospodářské noviny mladý politik.

Byť se Šteinerovo jméno dokonce objevilo v dokumentech zavržděného mafiánského bosse Františka Mrázka, obvinění z korupce se nikdy neprokázalo. Větší malér mohl mít, když 19. dubna 2012 na magistrále na křižovatce U Bulhara jel spolu s bratrem v taxíku a dostal se do sporu s účastníky tehdejší cyklojízdy. Šteinerovi cyklistu napadli a incident řešila i policie.

Šteiner si už od devadesátých let uměl "najít místo" ve statutárních orgánech několika společností. Mezi roky 1997 a 2002 předsedal představenstvu DINKA, a.s., od roku 2001 byl do roku 2010 místopředsedou dozorčí rady PPF banky. V letech 2005-2010 seděl vedení pražského dopravního podniku, kde také čelil podezření z tunelování majetku v době šéfování Martina Dvořáka, exředitele televize Prima. Před sedmi lety se Šteiner stal předsedou představenstva Obecního domu, a.s.

"Poslední rozloučení s Radovanem Šteinerem se bude konat ve čtvrtek 16. srpna v 10.40 hodin ve velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích," oznámila nyní Praha 8 a zveřejnila rovněž parte, kde pozůstalí včetně družky Kláry Hykové s "bolestí v srdci" oznamují tuto nešťastnou událost.