Žádné závady hygienici neodhalili při kontrole sportovního soustřední pro 90 dětí na strahovských kolejích se stravováním v nedalekém restauračním zařízení. Poněkud méně potěšující výsledek přinesla kontrola na florbalovém kempu, jehož 74 účastníků bylo ubytováno ve školském zařízení v Radotíně. Hygienici tam sice shledali přijatelné podmínky – výhrady ale měli k zajištění jídla.

Špatná volba dodavatele stravy

„Při volbě dodavatele pořadatel neměl šťastnou ruku – zvolil zařízení, které nebylo vybaveno pro přípravu celodenní stravy, uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých pražské hygienické stanice Blanka Kučerová. S tím, že zjištěné nedostatky bude její tým řešit s provozovatelem daného zařízení. „Tato zotavovací akce již skončila a pořadatel neplánuje další turnus,“ poznamenala hygienička.

V metropoli se koná ještě celá řada dalších akcí spadajících do kategorie dětské rekreace – typické pro Prahu jsou ovšem příměstské tábory, pro jejichž účastníky je připraven program během dne (a někdy i zajištěno jídlo). Děti však nejsou ubytovány; vracejí se každý den domů. „Pro příměstské tábory nejsou žádné hygienické předpisy – kromě předpisů pro stravování ve stravovacích službách,“ připomněl ředitel pražských hygieniků Jan Jarolímek.