„Pivní vozítka v Letenských sadech končí,“ oznámil místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský na Facebooku. Na základě stanovení odboru dopravy sedmé městské části osadila Technická správa komunikací (TSK) ke vstupům do Letenských sadů dodatkové tabulky. Ty informují o zákazu vjezdu jízdních kol, které mají šířku větší jak 1,2 metru.

Rozveselení turisté na pojízdných pivních barech si ale zřejmě se zákazem nic nedělají. Několik obyvatelů Prahy 7 se shodlo, že na pivní vozítka v Letenských sadech narazili. A to i přes zakazující cedule. „Já jsem je viděla před ministerstvem vnitra a frčeli na Letenskou pláň a to bylo už odpoledne, takže kecy, zase jen kecy, že tam nesmějí,“ vyjádřila se na sociálních sítích Ludmila.

„Proboha lidi, vy jste snad někdo vážně čekal, že nějakej kus pomalovanýho plechu, protože nic jinýho ta značka bohužel není, někoho zastaví? Při dnešním ne/respektování zákonů a nařízení, způsobených hlavně jejich ne/vymáháním? Nebuďte naivní,“ okomentoval situaci Robert.

Pokud vozítka v Letenských sadech uvidíte, stačí zavolat městskou policii a ta bude překročení zákazu řešit. Otázkou je, jak rychle se na místo policie stihne dostavit. Podle místních by celou situaci vyřešili spíše výsuvné sloupky než značky a pokuty od strážníků. „Když je zastaví policie, tak se stane co? Zaplatí 500 a sranda pokračuje,“ dodal Karel.

Takzvané beer bikes neboli pivní vozítka nabízí turistům netradiční zábavu v podobě cyklo výletu Prahou doplněnou o pití tradičního českého piva. Jde o vozítko, které je určeno až pro 15 lidí a řidiče. Ten má být zkušeným průvodcem, který při jízdě čepuje pivo.

Turisté si vůz mohou objednat na soukromou akci či se svézt pravidelnou trasou v určité lokalitě. Opilí cizinci však svým často neukázněným chováním a nadměrným hlukem narušují nejen noční klid, ale také ohrožují bezpečnost místních.