Policie zveřejnila letecké záběry z Jižní spojky, kde se (hlavně) v oblasti Štěrbohol ve směru na dálnici D11 line dlouhá „housenka“ osobních i nákladních automobilů. Na vytížené komunikaci, která je součástí vnitřního pražského Městského okruhu, je totiž vozovka zúžena do dvou pruhů. Magistrát tu provádí reklamační opravu.

Zdroj: Policie ČR

„Vzhledem k tomu se tvoří dlouhé několikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy, dále jsou velké komplikace i v ulici Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9,“ informovala policejní mluvčí Hana Křížová. „Doporučujeme tak řidičům, kteří nutně nepotřebují přímo do Prahy, aby se průjezdu metropolí zcela vyhnuli a využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji,“ dodala.

Magistrátní firma Technická správa komunikací (TSK) přitom výměnu povrchu na Štěrboholské spojce dokončila teprve o prvním červencovém víkendu. Od minulé středy je navíc uzavřen sjezd a nájezd z Jižní spojky na ulici Michelská a Vídeňská kvůli rekonstrukci křižovatky Michelské s Budějovickou. Stavbu pro TSK provádí společnost Eurovia. Omezení jsou také v oblasti Zahradního Města.

Ilustrační foto.
Část Jižní spojky se rozšíří na tři jízdní pruhy v každém směru

Mnoho Pražanů si stěžuje, že je metropole opět „všude rozkopaná“. Městská společnost argumentuje, že bez oprav by byla situace ještě horší. Na druhou stranu části obyvatel chybí koordinace jednotlivých akcí, kterou slibovala koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil (TOP 09, STAN, KDU-ČSL) po nástupu na magistrát po vládě hnutí ANO v čele s exprimátorkou Adrianou Krnáčovou.