Po zkušenostech z minulého ročníku triatlonu doporučovali organizátoři řidičům, aby se Strakonické a Zbraslavi pokud možno vyhnuli. Zbraslavská objížďka zde vedla ulicemi Na Baních, Elišky Přemyslovny, Zbraslavské náměstí, Žitavského, K Přehradám, Strakonická, Lahovický most, Výpadová, Vrážská, Radotínská a dále na přemostění Strakonické a Strakonickou.

Nejhorší situace byla podle místních na nájezdu na Zbraslav.

„Bylo to celé ucpané. Na křižovatce musela dopravu řídit policie,“ říká Kristýna Jiráková, která pracuje v restauraci na Zbraslavském náměstí. Právě odsud se táhla kolona přes ulici Elišky Přemyslovny až k Albertu. „Naštěstí jsme nikam nemuseli jet, takže jsme s tím neměli problém,“ nestěžuje si Dana Černá.

V nezáviděníhodné situaci se tak octli řidiči mířící po Strakonické na Prahu. V kolonách se odpoledne podle některých z nich čekalo až dvě hodiny. „Moji rodiče včera jeli z Mníšku pod Brdy a říkali, že to stálo až od Cukráku. Zpozdili se asi o dvě hodiny. Že by z toho byli nadšení, to se opravdu říct nedá,“ komentuje včerejší situaci Mirek Kalenda ze Zbraslavi.

Některým řidičům při dlouhém stání na rozpálené vozovce tekly nervy. „Řidiči byli opravdu vytočení. Jeden z nich vykřikoval, že čeká v koloně už dvě hodiny a sháněl kontakt na pořadatele,“ popisoval Martin Divíšek. Vyjádření pořadatele se nám však nepodařilo dostat, o víkendu nebral telefony.

Uzavírka se nevyhla ani MHD, dočasně byla zrušena autobusová zastávka Lahovice ve směru na centrum. Obnovení normálního provozu se řidiči dočkali až po šesté hodině večerní.

PETRA KOTVOVÁ