"Nebylo nám sděleno, že pan Vondráček má automatickou podporu, ale že to bude projednávat klub," řekla novinářům po schůzce místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Bartoš dnes ráno uvedl, že Vondráček má zkušenost s místopředsednictvím Sněmovny z uplynulého volebního období.

S ODS se Piráti shodli na tom, že není třeba měnit jednací řád Sněmovny, jak o tom mluví vítězná strana voleb, hnutí ANO. "Určitě řada věcí se dá řešit na úrovni gentlemanské dohody," myslí Bartoš. K úpravám jednacího řádu je podle něho třeba zaujmout citlivý přístup. "Došli jsme ke shodě, že obě strany si myslí, že změny jednacího řádu nejsou na místě," řekl po jednání Fiala.

Piráti stejně jako ODS míní, že ve Sněmovně by opozice měla obsadit kontrolní výbory a komise. Pro Piráty by si Bartoš dovedl představit bezpečnostní výbory a ty, které se zabývají například vysokými školami, digitalizací státní správy či energetikou. "S počtem poslanců, kdy jsme třetí nejsilnější strana, bychom mohli cílit i třeba na tři předsedy (výborů)," poznamenal už před schůzkou.