Kočičí svěřence přivezlo na výstavu celkem devět útulků a tři samostatní vystavovatelé, kteří se opuštěných koček ujali. Ze 129 vystavovaných koček a kocourů našlo nové domovy 61.

Lidé, kteří si přišli vybrat svého nového čtyřnohého kamaráda, platili příspěvek, který pokrývá náklady kastrování, očkování a odčervení.

„Vždycky je trochu vyzpovídáme, než jim kočičku dáme,“ uvádí organizátorka výstavy Petra Soběslavská. „Ptáme se na to, kde bude bydlet, jak si noví majitelé představují soužití s kočkou a také například jak mají zabezpečená okna, aby jimi kočka nevyskočila,“ dodává.

Kromě budoucích majitelů sem zavítali i milovníci zvířat, kteří přišli opuštěné kočky finančně podpořit.

„Kočičky si nemůžeme dovolit, tak jsme se na ně přišli alespoň podívat a něco přispět,“ uvádí jedna z návštěvnice výstavy.

Milovníci zvířat měli na výstavě také možnost podepsat petiční arch a podpořit tak petici za zachování dosavadní ochranné lhůty pro zvířata ve státních útulcích. Doposud to bylo šest měsíců. V uplynulém týdnu však schválila sněmovna dva měsíce. Pokud po uplynutí lhůty zvíře nenajde domov, může ho útulek, pokud nemá finance na jeho výživu, utratit.