Noc z pátku na sobotu nebyla zrovna nejšťastnější pro devatenáctiletého Jana Kočku mladšího. Asi ve tři hodiny ráno jej přistihla policie za volantem vozu, který patří jeho otci, synovi provozovatele Matějské pouti Václava Kočky.

Na tom by nebylo nic strašného, ale potíž byla v tom, že Jan Kočka junior nadýchal policejní hlídce něco přes jedno promile alkoholu. Navíc vyndal peníze a podle policie se hlídku pokusil uplatit. Jako první o tom informoval server iDnes.cz.

„V sobotu v půl páté ráno narazila naše hlídka na bílé BMW, které projelo několik křižovatek na červenou. Když policisté vozidlo zastavili, podrobili jejího řidiče dechové zkoušce, která byla byla pozitivní. Protože se řidič snažil hlídku podplatit, byl zadržen a převezen na služebnu. Vzhledem k jeho opilosti se muselo počkat, až vystřízliví a večer mu bylo sděleno obvinění z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a uplácení,“ řekla Deníku mluvčí pražské policie Iva Knolová.

S tím tak úplně nesouhlasí otec mladého hříšníka Jan Kočka starší: „Jasně, kluk říkal, že vypil nějaké víno. To je samozřejmě nehoráznost, aby v takovém stavu sedl za volant. Já vůbec nepiju. Podle něj ale normálně viděl policejní majáky, zastavil a dobrovolně nadýchal. Protože nechtěl mít doma potíže, snažil se, aby se vše vyřešilo na místě blokovou pokutou. Řekl jim, že jim dá, co budou chtít. Myslel to ale samozřejmě na výši pokuty.“

Na výši trestu od soudu, kam celý případ zřejmě zamíří, si Jan Kočka mladší bude muset ještě nějakou dobu počkat. Ale doma se ho již dočkal. „Nejsem zastánce fyzických trestů. Na mě vždycky nejvíc platilo, když mi naložili více práce. Se synem jsem udělal totéž,“ řekl Deníku Jan Kočka starší.