Bohemka je druhá o pět bodů za vedoucí Viktorií Žižkov, naopak vůči třetímu HFK Olomouc má k dobru dva a třetí Jihlavě už šest bodů.

Když to vyjde, tak to vyjde. Nikdo nás nikam netlačí. Vedení klubu nám určitě neříká, že musíme,“ zopakoval lodivod klokanů Zbyněk Busta.

Právě jeho zásluhou i trenérských kolegů Hradeckého a Kostelníka jsou na tom Vršovičtí tak dobře. Od poslední prohry loni koncem září v Jihlavě vykazují neuvěřitelnou bilanci čtrnácti výher a dvou remíz při skóre 32:7. Na jaře je obraly o body jen Blšany.

„Jednou porážka přijde, ale doufám, že v této sezoně se už bez ní obejdeme,“ tvrdí Busta. A co hradečtí votroci? „Viděl jsem v zápase s HFK Olomouc, zdolali ho 2:0. A mohu říct, že mají výborný tým. Režíruje ho zkušený Šmarda a ve středu zálohy tvoří hru Černý. Je to ambiciózní tým a pokud zůstane i pro příští sezonu pohromadě, bude hrát určitě o postup do první ligy. Práce trenéra Luďka Klusáčka je v Hradci znát,“ přibližuje kormidelník zelenobílých.

V Bohemce kdysi dokonce působili společně. Klusáček nejprve hrál a pak byl sportovním manažerem klokanů, Busta tehdy trénoval žáky. Teď stojí Klusáček v čele bíločerných šiků, které se pokusí klokany konečně zkrotit.

Hradec to ale nebude mít snadné, už na podzim podlehl Bohemians 1805 doma 0:2 brankami Diana a Pávka v poslední dvacetiminutovce. „Na odvetu se těšíme. Já si poprvé v životě zahraju před takovou kulisou,“ uvedl mladý hradecký forvard Pavel Dvořák.

Česká televize bude vysílat záznam z utkání na ČT 4 Sport v neděli od 20.00.