Místním se návrh ale hrubě nelíbí. Sepsali proti němu petici a chystají se jít protestovat na jednání zastupitelstva. „Nechceme, aby tu stál hotel. Ten hotel je obrovský komplex, ve kterém by byly ubytovány stovky klientů. Firma dokonce koupila dům v Novomlýnské ulici, ve kterém chce zbudovat garáže. Paradoxem ale je, že výjezd neplánují do Lannovy ulice, ale právě do Novomlýnské, kde se vyhne sotva jedno auto,“ stěžuje si Petr Mamula, který v Novomlýnské ulici bydlí. O záměru investora se nedozvěděl od radnice Prahy 1, která už má na stole žádost o změnu územního plánu, ale od architektů, kteří na místě pracovali.

Poliklinika je podle pražského územního plánu určena pro zdravotnické a sociální zařízení. Pokud by tam investor chtěl něco stavět, musel by žádat o jeho změnu. Tu povoluje zastupitelstvo magistrátu, městská část se k němu ale musí vyjádřit. „Mohu potvrdit, že žádost tu máme, zatím ale nelze říci, jak ji zhodnotíme. Na jednání zastupitelstva příští týden chceme vyslechnout jak investora, tak občany,“ uvedl mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb.

Příslib veřejného slyšení

Starosta Petr Hejma (ODS) dokonce slíbil veřejné slyšení, kde by investor svůj záměr představil sousedům. „Jde o to, že nás i sousedy musí přesvědčit o tom, že je pro nás hotel výhodný. Pak bychom se změnou mohli souhlasit,“ nastínil.

Lepší než byty

Připustil ale, že z hlediska dopravní obslužnosti i zátěže je hotel výhodnější než třeba bytový dům nebo administrativní budova. Hotelový komplex by měl podle opozice za následek zhoršení životního prostředí v lokalitě, kde se počítalo spíše se zklidněním. „Výstavbou by se výrazně změnila i dopravní obslužnost v okolí,“ upozornila zastupitelka Kateřina Klasnová (VV).