Kampaň  Udělejme si Prostor (8) probíhá od 6. listopadu do 18. prosince 2017 a to na webových stránkách projektu a na sociálních sítích. Její součástí je i sbírka na portálu Hithit. Hlavním cílem kampaně je pomoci dokončit Prostor 8, díky kterému zde budou vznikat projekty s přesahem do společnosti a nejbližšího okolí.  

Deset let úspěšných projektů 

„Myslíme si, že lidé by se měli zapojovat do věcí, které zlepšují svět k lepšímu. My jsme před rokem snili o místě, kde by se setkávaly různé aktivity a věkové i společenské kategorie. Přáli jsme si vytvořit místo pro aktivní způsob života lidí, ve kterém hodnoty jako spolupráce, tvořivost a vzájemnost nebudou jen prázdná slova, ale žitá skutečnost. Nyní toto místo máme. Díky nejednomu zázraku vznikl Prostor 8, který každý den naplňuje náš záměr. K jeho úplnému dokončení nám chybí jen kousek,“ uvedl Martin Švihla, majitel Prostoru 8 a lektor osobního rozvoje.

Tým, který stojí za projektem Prostor 8,  má už za sebou přes deset let úspěšných projektů jako např. Bistro Zahrada, leso-parkový dětský klub Živé děti, sportovní klub Aikido Vinohrady, vzdělávací programy pro firmy, zážitkové kurzy pro děti a teenagery, komunitní akci Belgická žije a další.

Stát se součástí projektu 

„V Prostoru 8 se všechny tyto naše zkušenosti spojují. Máme kolem sebe vynikající tým lektorů, spolupracovníků, podporovatelů a sousedů, kteří každým dnem posouvají Prostor 8 kupředu,“ doplnil Švihla.

Kromě manželů Švihlových se na financování projektu podílela i komunita investorů z řad jejich přátel. V současnosti chtějí do dokončení projektu zapojit i své sousedy, návštěvníky, Pražany ale i ostatní fanoušky, kteří by se stali jeho součástí. Pomocí crowdfundingové sbírky chce tým dokončit stavební úpravy a vybavení sálů, rozšířit své aktivity o hlídání dětí, přednášky, komunitní akce, vzdělávací a společensky odpovědné projekty.