„Choť navštěvovala základní školu na dnešním Lobkovicově náměstí a já v Praze 3 studoval na Vysoké škole ekonomické, kde jsme se také seznámili. Krátce poté, co jsme se vzali, jsme tu i bydleli,“ řekl.

Beseda se žáky

Na besedě se žáky a studenty základních a středních škol ve výstavní síni Atrium rovněž zavzpomínal, jak oba chodili do sboru. „Manželka zpívala v Dismanově sboru a já pod vedením Kulínského,“ uvedl Klaus.

Prezidentský pár potvrdil, že se Praha 3 hodně mění. „Je to úplně jiná končina než před dvaceti lety,“ řekl. Na odpoledním programu měla hlava státu například návštěvu televizní věže, nákupní středisko Palác Flora nebo právě besedu se studenty.

Ta se nesla především ve znamení globální problematiky. Studenty mimo jiné zajímalo, jaký názor má prezident na Kosovo, pořádání olympiády v Praze nebo umístění amerického radaru. „Debata ohledně radaru už se v dnešní době nedá vést bez politického zatížení. Když byla ČSSD u moci, o radaru s USA jednala, teď když je v opozici, hlásí se do protiradarového boje,“ odpověděl prezident na otázku.

Ve výtvarné střední a vyšší umělecké škole na Hollarově náměstí si prohlédl i jeden z ateliérů. Překvapilo ho také, že se zde učí tradiční výtvarné postupy. K tomu žáky profesoři učí spojovat s grafickým designem a počítačovou technikou, aby obstáli na současném trhu práce.

Klaus jako prezident už zavítal do mnoha pražských městských částí. Naposledy navštívil Prahu 7, kde ocenil plán holešovické radnice na výstavbu pěší zóny na Strossmayerově náměstí a zmínil se o tom, že Letná není pro Národní knihovnu ideální.