Odpoledne bude ODS jednat s TOP 09 o dnešní výzvě předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, aby strany zabránily vzniku menšinové vlády hnutí ANO tím, že nezvolí šéfa Sněmovny, a zablokují tak fungování dolní komory. Občanští demokraté přitom navrhují, aby do volby šel proti kandidátovi ANO Radku Vondráčkovi Fiala. Před jednáním zástupci ODS nechtěli Kalouskův návrh komentovat. Šéf poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura pouze uvedl, že stana chce, aby volba skončila "úspěšně pro Petra Fialu".

ODS bude usilovat o vedení tří až čtyř výborů

Babiš, kterého odpoledne prezident pověří jednáními o sestavení vlády, o víkendu prohlásil, že ostatním stranám nabídne podíl na vládě, částečně chce plnit i jejich program. Zmínil, že například Klaus ml. je expertem na školství, na obranu pak Černochová. Novinářům po vysílání řekl, že jména použil jen jako příklad, jednat s nimi neplánuje. Fiala dnes uvedl, že považuje za absurdní a politicky nepředstavitelné úvahy, že by členy Babišovy menšinové vlády mohli být také odborníci z ODS. Výrok označil za nepovedený vtip a připustil, že Babiš se možná snaží do strany vrazit klín.
Zástupci ODS dnes hnutí ANO řekli, že kromě funkce předsedy Sněmovny budou usilovat o vedení tří až čtyř výborů dolní komory. Schůzka se podle Fialy točila jen kolem uspořádání Sněmovny.