„Jednání je přerušeno, dokud se nevyjasní stanovisko legislativy. Nicméně bych byl jen velmi nerad, aby zanikla všechna vyjádření a začalo se znova. Změnu chceme probírat v lednu nebo v prosinci,“ řekl radní pro územní rozvoj Martin Langmajer.

Účelová změna územního plánu?

Forest Golf pozastavení jednání týkajícího se toho, že Klánovice chtějí zabránit rozšíření hřiště, vítá.

„Jsme rádi, že se tím magistrát zabývá. Od začátku je jasné, že změna územního plánu, kterou městská část chce, je účelová. Radnice několik let stávající plán podporovala, teď si někdo na lese honí politické body,“ uvedla za investora Monika Bažantová.

Doplnila, že Forest Golf už zažádal o povolení, aby mohl s rozšířením areálu co nejdříve začít. „Příprava podkladů, plánů a dokumentace bude nějakou dobu trvat. V současnosti se teprve zahajuje územní řízení pro driving ranche,“ sdělila.

Zdržování projednávání změn se ale Klánovičtí obávají. „Stížnost na magistrát je neoprávněná a čas může hrát ve prospěch Forest Golfu, který podniká kroky, aby mohl začít kácet. Nám nezbývá než doufat, že to odbory nepovolí,“ řekl starosta Ladislav Hrabal.

Les by se zmenšil

Pokud by investor dosáhl svého, místní les by se zmenšil o zhruba 1,3 procenta své rozlohy. Obyvatelé Klánovic už proti tomu uspořádali happeningy, mše v lese nebo demonstraci před magistrátem.