Nejviditelnějším zásahem bude pročištění a prokácení zarostlé spodní části parku. Kácet se ale bude i na jiných místech, padnout má 15 vzrostlých stromů, které se podle odborníků už nedají zachránit. Na Klamovce naopak přibude 40 nových dřevin, z toho sedm jich bude do parku přemístěno z neúspěšného projektu smíchovských betonových květináčů. Další stromy budou odborně ošetřeny.

Hlavním problémem je sucho

Park dlouhodobě bojuje s nedostatkem vláhy a právě na tento problém se má celá revitalizace zaměřit. Nové odtokové kanály budou přivádět vodu přímo ke stromům. Pod nejstarší duby se dá mulčovací kůra. Půda kolem kořenového systému většiny stromů se ošetří tak, aby lépe přijímala vodu.

Návštěvníci i místní se mohou těšit na nová dřevěná lehátka v centrální části parku, více laviček a odpadkových košů. U restaurace přibude sestupné dřevěné molo. Středové cesty po okrajích ozdobí trvalky a další květiny. Chystá se také úprava křovin, současnou džungli nahradí nové kaskádovitě řazené keře. 

V rámci pondělního veřejného projednávání občané Prahy 5 radnici žádali o umístění pítka poblíž dětského hřiště, zachování ploch pro volný pohyb psů a umístění nádržek na vodu a krmítek pro zvěř.

Původní plán počítal s umístěním nové sochy do středu svahu, kde se po generace sáňkuje. Na nebezpečnost sochy při bobování upozornila místní obyvatelka Tereza Slováková. Podle slibu místostarosty Prahy 5 Martina Slabeckého (ANO) bude tento návrh do projektu revitalizace zapracován. Praha 5 naopak neplánuje žádné úpravy osvětlení ani instalaci kamerového systému.