Kino pod širým nebem bude otevřeno až do konce září. Do výběrového řízení se přihlásil také Kinematograf bratří Čadíků a Petr Pošvic, který byl v minulosti s kinematografem spojen.

„Chceme klást důraz na co nejširší spektrum diváků, a to obyvatel, ne turistů,“ řekl Jan Stejskal, který se o projekt stará a který je v Malostranské besedě zodpovědný za promítání filmů. Divákům chce představit různé technologie promítání z historie i současnosti, vyzkoušet chce i 3D projekci. Připravena budou dvě filmová plátna.

Lístek za méně než sto korun

Lístek na promítání bude podle plánů stát asi 40 až 80 korun a v areálu bude i stánek s občerstvením. Ten se ale na přání radnice otevře nejdříve 45 minut před zahájením projekce. Radnice za nájem dostane měsíčně 3000 korun, dodal Hodek.

Na Střeleckém ostrově tradičně promítal Kinematograf bratří Čadíků, loni mu ale radnice odmítla projekci povolit kvůli plánované rekonstrukci. Oprava se nadále odkládá, Praha 1 totiž stále nemá stavební povolení. Protiněkterým úpravám se postavili památkáři. Kontroverzi vyvolal například záměr postavit výtah na most Legií nebo lávku kolem ostrova.

Josef Čadík minulý týden kritizoval radnici, že vůbec výběrové řízení na provozovatele vypsala. Tradici letního kina na Střeleckém ostrově totiž založil on.
„Učil jsem tam lidi chodit, čekal jsem na každého človíčka. Pro mě to nebyl zdroj příjmu, ale cti a odpovědnosti pro lidi, kteří tam chodili,“ řekl Čadík.