Událost, k níž policie zveřejnila podrobnosti až nyní, se odehrála na Jiráskově mostě 27. dubna deset minut po čtvrté odpolední. „Posádka BMW tam střílela po dvou mladících,“ konstatoval Hulan. Připomněl, že jako terč posloužili muži, kteří procházeli po levém chodníku ve směru z Prahy 5 na Prahu 2. Když došli do poloviny mostu, projíždělo kolem nich šedostříbrné auto. Staženými okénky zněla ven hlasitá hudba – a prý také bylo slyšet hlahol posádky.

Mánes. | Video: Policie ČR
Jiráskův most. | Video: Policie ČR

Policie hledá svědky 

„Jakmile vůz přijel na úroveň mladíků, spolujezdci vpředu i vzadu vystrčili ruce z okének. Dle poškozených třímali krátké střelné zbraně, ze kterých několikrát vystřelili. Naštěstí se následně ukázalo, že se jednalo o zbraně airsoftové,“ připomněl Hulan, že v případu figurují pistole, ze kterých létají plastové kuličky; nikoli tedy kulky určení k zabíjení.

Trvalo to sice jen vteřinu – i tak si ale mladíci, po nichž kdosi pálil zřejmě jen z plezíru, budou tuhle situaci dlouho pamatovat. Zvlášť ten, kterého zasáhly celkem tři střely!  Vysvětlení údajných střelců zatím chybí. Detektivům, kteří se případu věnují, se událost dosud nepodařilo objasnit – byť přítomnost podezřelého auta potvrzují záběry pouličních kamer.

„Především pro takzvanou důkazní nouzi,“ konstatoval Hulan. Policie tudíž hledá svědky, jejichž postřehy by událost mohly osvětlit. Vítány jsou také poznatky lidí, kterým se mohlo přihodilo něco podobného – a to nejen v uvedený den na sklonku dubna. Ozvat se policii lze prostřednictvím telefonní linky 158.