Pětatřicetiletá Kateřina se do soutěže přihlásila, protože chce se sebou něco dělat. Od začátku hubnutí se raději neváží a nechá se nakonec překvapit. Její cíl je shodit dvacet kilogramů, ale podle kouče Krejčíka může v průběhu proměny maximálně docílit kolem dvanácti kil.

Jaro se přihlásilo o slovo a Kateřina si ráda vyrazí protáhnout si tělo venku. Protože bydlí nedaleko Tančícího domu, nemá problém zaběhat si po náplavce kolem Vltavy. Občas si také vezme švihadlo a vyrazí nahoru na Vyšehrad.

close Logo reality show Fit s Deníkem. zoom_in „Jinak cvičím každé ráno sedy, lehy, sklapovačky a roznož. Protože už takhle cvičím od září, nevím, jestli má na moje hubnutí vliv pohyb, nebo spíše výrazná úprava jídelníčku," řekla Kateřina Čelakovská, která je také pravidelnou dárkyní krve. Dokonce ji čeká už třicátý odběr.

Jídelníček je opravdu velká změna, která Kateřinu potkala. Sama o sobě tvrdí, že je masový tip, proto jí většina zeleniny nebo přílohy moc neříkají. „Nedávno jsem zkoušela brokolicovou polévku. Uvařila jsem brokolici a rozmixovala jsem ji, ale byla z toho zelená voda. Konzultovala jsem to s Markétou a přidala do polévky bujón, ale moc to nepomohlo," popsala Kateřina, která se skamarádila se západočeskou finalistkou.

Prima parta

Z každého kraje je totiž vybraná jedna žena, která se do reality show přihlásila. Všech čtrnáct žen drží pohromadě a na společném blogu si vyměňují zkušenosti, podílí se o své pocity nebo rady, jak správně hubnout. „Jsme prima parta, holky tam chodí denně, takže to tam žije," pochvaluje si Katka.

Po několika týdnech může na hubnoucí ženy dolehnout krize, před čímž Václav Krejčík varoval. V polovině dubna se proto všechny finalistky sejdou, aby opět strávily několik hodin tváří v tvář a znovu se podpořily a zhodnotily své snažení.

Některé situace řeší i Kateřina. Například dříve pila hodně kávy, protože při své práci má spoustu schůzek. V pátek zase měla sraz s přáteli, a tak si do svého jídelníčku poctivě zapsala pět chipsů. Co si ale úplně zakázala, jsou gumoví medvídci, které jsou její vášní. Odolala i v případě, když jí její nadřízený přivezl kilový pytlík medvídků. Pravidelně si ale připravuje správné jídlo, které si s sebou nosí do práce.

„Snažím se vnímat svoje tělo. Když přijdu k lednici, vidím, že nic v ní nesmím. Václav nám říkal, že ale stačí malá okurka. Zatím jsem po ní takto sáhla jen jednou. Mám tam ale připravenou pohotovostní sklenici," přiznává se Kateřina, která kromě práce také ještě studuje poslední ročník vysoké školy, obor sociální práce.

Čtěte také: Jóga při svíčkách a procházky v přírodě. Také toto je hubnutí