Ještě nedávno Krnáčová prohlašovala, že ji práce na magistrátu naplňuje a má velké plány do dalšího období. S jejím výkonem a především komunikací s veřejností byl ovšem krajně nespokojen šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Poslední kapkou byl primátorčin výrok o „zpovykaných Pražácích“ v souvislosti s dopravní situací v metropoli.

Babiš, který momentálně řeší především vládní budoucnost, začal usilovně hledat osobnost, která by Krnáčovou mohla nahradit. Kategorické ne slyšel od obou svých ministrů Martina Stropnického a Roberta Pelikána, kteří v Praze ve sněmovních volbách získali tisíce preferenčních hlasů.

Po rozhodnutí Adriany Krnáčové neobhajovat primátorský post nominovala pražská buňka hnutí ANO čtyři zájemce o vedení kandidátky do podzimních voleb. ANO z nich vybere svého adepta během stranických primárek, které jsou plánované na konec příštího týdne. Mezi nominovanými jsou tři pražští radní a jeden poslanec.

Patrik Nacher *1974 -nestraník, ekonom, od loňska poslanec parlamentu a od roku 2014 pražský zastupitel za hnutí ANO, vedl kampaň proti bankovním poplatkům (zakladatel serveru www.bankovnipoplatky.com).

Zastupitel a předseda sociálního výboru Patrik Nacher (ANO).Zdroj: DENÍK/Martin Divíšek

Eva Kislingerová *1950 -nestranička, profesorka na VŠE a aktivní bloggerka, od roku 2014 náměstkyně primátorky pro oblast financí a rozpočtu za hnutí ANO.

Eva Kislingerová.Zdroj: DENÍK/ Dimír Šťastný

Pražská primátorka Adriana Krnáčová poskytla 16. března v Praze rozhovor Deníku.
Krnáčová na podzim kandidovat nechce. Stane se jen řadovou členkou ANO

Libor Hadrava *1962 -člen ANO, bývalý policista a bezpečnostní manažer (působil i na ÚOOZ), od roku 2014 pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Radní pro bezpečnost Libor Hadrava.Zdroj: ČTK

Karel Grabein Procházka *1960 -člen ANO, absolvent VŠE, bývalý manažer Čedoku a organizátor kongresové turistiky, od roku 2016 pražský radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů a podpory podnikání.

Zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy. Na snímku Karel Grabein Procházka.Zdroj: DENÍK/Dimír Šťastný

Celý text a více informací včetně velké infografiky najdete exkluzivně ve čtvrtečním vydání Pražského deníku!