Trezor stojí přímo před vstupem na Výstaviště a hlídají ho ozbrojení zaměstnanci bezpečnostní agentury. Fronty se tam v úterý odpoledne tvořily jen nárazově. Někteří z lidí drželi jen jednu kartu, některým načtení trvalo poněkud déle, protože měli celý štos karet.

Kazmův trezor s milionem dolarů na Výstavišti v Praze.
Kazma umístil na pražské Výstaviště milionový trezor. Hlídají ho ozbrojenci

A jak to u trezoru, kde jsou vyskládané bankovky za sklem s typickým trojúhelníkovým znakem, chodí? Zájemce si stoupne do koridoru a vyčká, až na něj přijde řada. Pak přistoupí k trezoru, kde je podobné ovládání jako na bankomatu. Načte kartu a naťuká na klávesnici heslo. Nahoře pak na displeji vidí, zda byl úspěšný.

Kolik přesně času zbývá na pokusy pro otevření trezoru, ví jen Kamil Bartošek alias Kazma. Na sloupu, který zveřejnil, sice běží odpočet času, ten ale není pravidelný. Někdy měřidlo odpočítává dobu po hodinách, někdy zase po dnech.

Zdroj: Kopecká Jana

Kazma právě v úterý 19. září na svém instagramovém účtu oznámil, že času na rozluštění tajenky už ale mnoho není. Zároveň si posteskl, že šifru ještě nikdo neuhádl, a proto se rozhodl poskytovat nápovědy.

Kazmův trezor po "útoku" muž s kovovou tyčí je funkční.
Cizinec mlátil kovou tyčí na Kazmův trezor na výstavišti. Zasahovala ochranka

„Protože chceme, aby tu hru opravdu někdo vyhrál, tak jsem se rozhodl, že od příštího dne budu posledních sedm dní každý den na svém Instagramu zveřejňovat přesná místa, kde v tom filmu ty indicie jsou, dokud to první člověk nerozluští nebo dokud tenhle odpočet nevyprší,“ oznámil Kazma, civilním jménem Kamil Bartošek.

Film Onemanshow: The Movie měl premiéru 17. srpna a jak sám Kazma přiznává, věřil, že už nyní budou mít miliony nového majitele. Promítání snímku provázel v celé zemi obrovský zájem, velká část kin byla už před prvním uvedením vyprodána.

Kazmův trezor s milionem dolarů na Výstavišti v Praze.
Kdo otevře Kazmův trezor se neví, auto s milionem vykopal ale muž z Karlovarska

Předem připravené promo k filmu vyvrcholilo na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Tam Kazma způsobil poprask a vystřelil si z předních českých herců, organizátorů festivalu a novinářů. „Smrdělo to hned, ne?“ přivítal přítomné na tiskové konferenci k filmu Poslední zákop, ze které se vyklubalo oznámení o filmu Onemanshow.

Je to dva roky, co se v Kladně na poli v Kročehlavech nedaleko obchodního centra Oáza chystalo něco neobvyklého. Lidé chodili okolo a vášnivě diskutovali na sociálních sítích. Kamil Bartošek alias Kazma Kazmitch tam nechal zakopat Range Rover s milionem korun.

Kazma v akci
Kazmova Onemanshow: The Movie disponuje nápady. Jako film ale nefunguje

Vítězem se stal Jakub z Karlovarska, který jako jediný označil místo správně. Poté jeřáb vyhrabal kontejner plný tekutého bahna, ze kterého nakonec vyjel nepoškozený bílý Land Rover a v jeho kufru byl skutečně kufřík s milionem korun. Jakub z Karlovarska - nový majitel vozu a milionu korun tehdy před diváky sdělil, že výhru použije na operaci svého bratra, který příliš rychle vyrostl, má problémy s páteří a mimo operace potřebuje i nákladnou rehabilitaci.