„Nechceme se našim hostům okoukat. Naopak, snažíme se jim přinášet i jiné než kavárenské zážitky,“ vysvětlila ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová, proč se letos v Praze tým Světlušky rozhodl postavit modulární verzi. Kavárna, kterou navrhla mladá designérka Adéla Bačová z KOMA MODULAR, stejně jako grafika od Grafického studia Českého rozhlasu a interiér od IKEA bude překvapením.

„Návštěvníky opět čeká absolutní tma, nicméně zrakově postižení kavárníci určitě ocení adaptaci prostoru, ve kterém jsme využili naše zkušenosti z předchozích třinácti let provozu. Pracujeme s různými typy povrchů, odhlučněním, vodicími liniemi nebo ergonomií baru,“ odhalila něco z nového konceptu Drastichová. Hosté si budou moci také poprvé vyzkoušet například virtuální realitu, nebo hmatový, sluchový a čichový stůl, a maximálně tak zapojit ostatní smysly.

Jako obvykle se zákazníků kavárny ujme hned při příchodu do tmy obsluha z řad zrakově postižených. Podle tiskové zprávy bude čišník pro hosty v „kavárně obsluhou, kotvou ve tmě i zdrojem zajímavostí, na které se budou chtít zeptat.“ Jako památka na zážitek je i nyní připraven originální hrneček. Vstupné stojí pro dospělé 180 korun, pro děti stovku, rodinné vstupné 2+2 činí pět set korun. Otevírací doba je každý den od 10 do 21 hodin, poslední den - tedy 20. června - se může otevírací doba lišit.