„Jde o to, že kavárna nedodržela smluvní podmínky. Projekt samotný se mi libí a proti kavárně nic nemám, ale chci, aby se dodržovaly zákony a smluvní podmínky,“ uvedl pro server Budín. Trestní oznámení bylo poslední možností, jak celou záležitost prošetřit. „Když to nebyla schopna udělat Praha 5 a reflektovat zjevná porušení zákona nařízení, tak musí někdo jiný. Podával jsem i v této věci interpelaci se všemi zmíněnými zkušenostmi, informoval jsem všechny zastupitele veřejně, probíhala několikaměsíční komunikace a řešení mezi obyvateli domu i radnicí,“ dodal Budín.

Kritiku odmítá i starosta Richter 

Kavárna byla od začátku provozu nezkolaudovaná a úpravy prostor byly bez stavebního povolení. Ve smlouvě je prý navíc určeno, že výše nájemného v ceně jedné koruny, bude vykompenzováno investicemi do opravy objektu. Pochybení přiznává i sama kavárna.  „Víme, že máme za historii máslo na hlavě, ale dnes už jsou všechny náležitosti a papíry ve 100% stavu a my se stáváme rukojmím v politickém boji. Tato iniciativa není namířena proti Městské části Praha 5, protože ta nás dlouhodobě podporuje a vychází nám vstříc. Jenže ne všichni to chtějí vidět a my jim to musíme ukázat. Takže prosíme, přidejte se na event, sdílejte ho, posílejte na event vaše příběhy, fotky a videa se zážitky z kavárny, ale především nám zůstaňte věrni. My se vrátíme! Během této doby bude kavárna bohužel uzavřena,“ napsala kavárna na sociální sítě.

Kritiku zastupitele Budína odmítá i starosta městské části Praha 5 Pavel Richter. Podle něj je na první pohled zřejmé, že kavárna byla rekonstruována a existují o tom i doklady. „Řeknu to jednoduše, smlouvu s kavárnou podpořil a schválil svým hlasem 25. srpna 2015 i tehdejší místostarosta Budín. Pokud tedy podle něj smlouva porušila zákon, podal tím pádem trestní oznámení i na sebe,“ uvedl Starosta. Radnice v tuto chvíli prý projednává připomínky k prostoru kavárny od místních, kteří bydlí v okolí.