Pronájem tohoto nebytového objektu, který navazuje na nemovitost Stroupežnického 493/10, byl schválen za nabídnutých 72 100 Kč měsíčně bez DPH a záloh na poskytované služby, na dobu neurčitou.

„Kavárna, co hledá jméno bude na svém místě pokračovat dále, což určitě potěší desetitisíce jejích fanoušků a návštěvníků. Společnost, která ji provozuje, byla jediným účastníkem otevřeného záměru a městská část Praha 5 získá na pronájmu přes 850 000 korun ročně," uvedl tiskový mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

Vezmeme-li v potaz, že před pár lety se jednalo o nevyužívanou ruinu, s níž měla radnice problémy, přináší pronájem tohoto objektu nezanedbatelnou částku do rozpočtu a podílí se na příjemné atmosféře centra Smíchova,“ dodal.

Kdy bude kavárna znovu otevřena, je již nyní pouze na provozovateli, ze strany městské části Praha 5 podpisu nájemní smlouvy nic nebrání. Kavárna, která se v pražských mutacích celosvětově respektovaných žebříčků typu TripAdvisor umisťovala pravidelně na předních příčkách, tak může v nejbližší době opět zpříjemnit a obohatit život mj. i nabídkou kulturního programu nejen obyvatelům Prahy 5.

Kavárně vypršela smlouva už na konci září. Proti jejímu prodloužení byl opoziční zastupitel Lukáš Budín, podle kterého kavárna porušovala podmínky nájemní smlouvy. Proti kavárně se postavila i část místních, kterým vadil hluk ze dvora, který podnik pronajatý neměl.