Pronájem tohoto nebytového objektu, který navazuje na nemovitost Stroupežnického 493/10, byl schválen za nabídnutých 72 100 Kč měsíčně bez DPH a záloh na poskytované služby, na dobu neurčitou.

Student VŠE zakládá cestovatelskou kavárnu
Nová kavárna pro cestovatele. Zakládá ji student VŠE, chybí mu 350 tisíc

„Kavárna, co hledá jméno bude na svém místě pokračovat dále, což určitě potěší desetitisíce jejích fanoušků a návštěvníků. Společnost, která ji provozuje, byla jediným účastníkem otevřeného záměru a městská část Praha 5 získá na pronájmu přes 850 000 korun ročně," uvedl tiskový mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

Kavárna co hledá jméno. Ilustrační foto.
Kavárna, co hledá jméno blíž otevření. Praha 5 dohodla podmínky se sousedy

Vezmeme-li v potaz, že před pár lety se jednalo o nevyužívanou ruinu, s níž měla radnice problémy, přináší pronájem tohoto objektu nezanedbatelnou částku do rozpočtu a podílí se na příjemné atmosféře centra Smíchova,“ dodal.

Kavárna co hledá jméno. Ilustrační foto.
Kavárna, co hledá jméno možná skončí. Kvůli hádkám o smlouvu

Kdy bude kavárna znovu otevřena, je již nyní pouze na provozovateli, ze strany městské části Praha 5 podpisu nájemní smlouvy nic nebrání. Kavárna, která se v pražských mutacích celosvětově respektovaných žebříčků typu TripAdvisor umisťovala pravidelně na předních příčkách, tak může v nejbližší době opět zpříjemnit a obohatit život mj. i nabídkou kulturního programu nejen obyvatelům Prahy 5.

S nápadem sociálního bistra přišla parta mladých lidí
Nové bistro na Žižkově. Obslouží vás tu bývalí vězni nebo lidé bez domova

Kavárně vypršela smlouva už na konci září. Proti jejímu prodloužení byl opoziční zastupitel Lukáš Budín, podle kterého kavárna porušovala podmínky nájemní smlouvy. Proti kavárně se postavila i část místních, kterým vadil hluk ze dvora, který podnik pronajatý neměl.