„Kauza Opencard zdaleka nebude vyřešena jediným trestním oznámením na úředníka, který měl na starosti podlimitní výběrové řízení. Za částku 900 milionů korun, jakou Praha za téměř jednoúčelovou tramvajenku zaplatila, je zodpovědná celá městská rada, i tehdy až na výjimky nekonající opozice,“ napsal Deníku v prohlášení Tomáš Hudeček (T0P 09), šéf kontrolního výboru.

Protikorupční policisté při vyšetřování projektu Opencard letos v únoru obvinili magistrátního pracovníka. Měl na starosti právě zadávání zakázek malého rozsahu na právní a projektové služby související s projektem Opencard. Nicméně po dvou týdnech ale státní zástupkyně obvinění zrušila, protože bylo nezákonné a neodůvodněné.

Mluvčí protikorupčních policistů k případnému dalšímu obvinění pracovníka města Deníku řekl: „Prověřování dál běží, posun ve vyšetřování je možný,“ uvedl Jaroslav Ibehej z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality s tím, že další komentář může dodat pouze Městské státní zastupitelství, které případ dozoruje.

Jeho mluvčí Štěpánka Zenklová Deníku sdělila, že prověřování kauzy Opencard ještě neskončilo a že nelze k případu sdělit další nové informace.

Čtěte také: Vlakem po Praze? Důchodci jedině na opencard