Obžalovaní surově zbitémuvýherci uloupili bezmála sedm set tisíc korun, včetně některých osobních cenností. Třetí obžalovaný byl iniciátorem i informátorem o průběhu finančních výher, protože v kasinu pracoval jako krupiér.

Já to neudělal!

Předseda senátu vyměřil tomuto krupiérovi rovněž pětiletý trest s odůvodněním, že nebýt jeho, k přepadení by nedošlo. „Cítím svou vinu a lituji toho, co se stalo,“ přiznal se bývalý krupiér kajícně ve své závěrečné řeči. Jako muž v pozadí tehdejší připravované akce měl perfektní přehled o stále větších sumách, které šťastný výherce v inkriminovaný den neustále inkasoval. „Štěstí se na mě usmálo již několikrát, ale takhle moc ještě ne. Do smíchu mi ale nebylo, když jsem o výhru přišel, a ještě jsem kvůli poranění, které mi obžalovaní způsobili, nemohl dlouho stát na nohou,“ řekl ve své výpovědi nejmenovaný pražský podnikatel, kterého obžalovaní sledovali do jeho příjezdu na parkoviště před svým bydlištěm na sídlišti v Praze–Řepích.

Následovalo surové napadení včetně výhrůžek, aby jim tašku s vyhranými penězi vydal. To bylo obžalované dvojici zřejmě pořád málo, protože výherce údajně obrali ještě o zlaté hodinky a jiné cennosti. „Poškozený neustále měnil své výpovědi a s tím nemohu souhlasit. Za sebe říkám, že já to nebyl!“ odporoval obžalobě jeden z dvojice mužů, kteří přepadení realizovali.

Uloupenou kořist si trojice obžalovaných později rozdělila podle předem dohodnutých podmínek. Informátor a krupiér v jedné osobě obdržel podle rozsudku osmačtyřicet tisíc korun jako odměnu za „dobrý tip.“ Zbytek z více než šesti set tisícové částky si rozdělila dvojice mající na svědomí brutální realizaci loupeže. „Jsem připraven nést následky za to, co jsem udělal,“ řekl předsedovi senátu obžalovaný muž, který je jako jediný z nich ve vazební věznici pro jiné delikty.

Rozsudek s pětiletým trestem trojice přijala tiše a se sklopenými hlavami. Loupeživá dvojice si pro případné odvolání ponechala lhůtu na rozmyšlenou, bývalý krupiér a organizátor přepadení se odvolal na místě. Soud všem ještě uložil uhradit poškozenému škodu ve výši téměř sedm set tisíc korun.