Úředníky zase zaskočil nový systém, na který byli povětšinou školeni teprve den předem a jednotlivé buňky otevírali s desetiminutovými zpožděními. To už tu ale čekalo kolem sedmdesáti převážně naštvaných občanů.

Dlouhá příprava

„Nechápu to, vždyť se ty zóny připravují tak dlouho. To je samý šlendrián. Teď jsem navíc slyšela, že se jejich spuštění ještě pozdrží. Vůbec to nemají propracované,“ rozčilovala se Vlasta Hrubá z Prahy 3. „Šla jsem krátce před pracovní dobou, protože radnice nám do schránky poslala leták, jak bude v provozu šestnáct stanovišť, ale teď jsem volala nadřízenému, že je to nadlouho,“ přidala se Miloslava Kohoutová. Během dne se však podle tiskového mluvčího radnice Jana Sotony situace uklidnila, a řidiči byli obslouženi do hodiny.

„Od rána jsme vydali kolem pěti set karet. Nechávali jsme si dělat dotazníkový průzkum, takže nás počet příchozích nepřekvapil,“ sdělil Sotona. „Jednalo se pouze o menší technickou komplikaci,“ vyjádřil se k ranním problémům místostarosta pro oblast dopravy Zdeněk Lochman (ODS). Radnice podle něj dělá všechno pro to, aby lidem čekání na kartu ve frontách odpadlo. Buňky nechá třetí městská část otevřené až do začátku října i o víkendech. Od konce srpna navíc spustí on-line rezervaci, kteroumái Praha 7. Té se ale komplikace včera také nevyhnuly. „Kvůli softwarové chybě jsme chvíli nebrali platební karty, ale nakonec jsme si se systémem poradili dobře,“ zhodnotil tiskový mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

close zoom_in

Úředníci odbavili kolem 150 řidičů. Zavedení zón placeného stání by mělo zlepšit především podmínky parkování pro rezidenty. Rezidentní parkovací karty jsou nepřenosné a jsou vydávány na registrační značku (SPZ) vozidla rezidenta, tedy fyzické osoby, která má ve vymezené oblasti trvalý pobyt.