Mezi gratulanty bude například zpěvák Ivan Hlas nebo Jan Burian, kteří dnes od 16 hodin vystoupí na Karlínském náměstí. Hlavní část oslav začíná zítra. Karlínem projde slavnostní průvod, mezitím se na různých místech budou konat hostiny, tradiční farmářské trhy, divadélka, koncerty cimbálovky a romské hudby, které ke Karlínu neodmyslitelně patří. Míchat se budou s hudbou z United Islands of Prague, jenž do Karlína přesídlil poprvé z centra Prahy.

Karlín nikdy neměl vlastní pivovar 

A jaké dostane oslavenec dary? Těžko předvídat, nicméně jeden z těch největších už známe. Bývalá karlínská kasárna, jejichž budoucnost dlouho visela na vlásku, se totiž dočkala oživení a dnes na celé léto otvírají brány. Usídlí se v nich umělci nejrůznějšího zaměření a veřejnosti nabídnou letní kino, plážový nohejbal, bary, galerie či hudební klub.

Možná brzo se v Karlíně bude vařit i zlatavý mok. „Myšlenka vařit Karlínské pivo se zrodila společně s přípravami oslav. Karlín nikdy neměl vlastní pivovar a kulaté narozeniny jsou ideální příležitost to změnit," říká Štěpán Kubišta, karlínský patriot a provozovatel Přístavu na Rohanském ostrově, kam si s oblibou chodí místní odpočinout. Pivo zatím vaří v Kunraticích a jakmile najde vhodný prostor, hodlá pivovar vybudovat v Karlíně. Magistrát nedávno obdaroval jubilanta nově osázenými stromy. Gratulant oslavenci taktně pár let ubral a daroval jich těsně pod dvě stě.