Poprvé vhistorii se uskuteční práce také vnoci. Díky tomu nebudou trvat omezení tři týdny vkuse, jak sepůvodně plánovalo. Deník už zná přesné termíny výluky a změny vdopravě, které přinese.

Vprvní etapě nepojedou od čtvrtečního večera 25. října pondělního rána 29. října tramvaje vúseku Karlovo náměstí – Albertov a Moráň - Palackého náměstí.

Tramvaje vMyslíkově ulici

Nacházející víkend se zastaví provoz MHD vúseku Karlovo náměstí - Spálená a od 9. do 12. 11. vúseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova. „To bude také jediný termín, kdy bude zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz tramvají bude jinak zajištěn na zbylých kolejích,“ vysvětlil Ondřej Pečený zDopravního podniku (DP).

Během výluky tak budou tramvaje vurčitých termínech jezdit přes zrekonstruovanou křižovatku Palackého náměstí a také přes běžně nevyužívanou Myslíkovu ulici. „Věříme, že ten ruch tramvají zdejší obyvatelé zvládnou s trpělivostí, protože jiná možnost objezdu není. Omezení je naštěstí jen pár dnů, jsme rádi, že to nepotrvá tři týdny vkuse,“ sdělil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Možná cesta do budoucna

Vůbec reakce nájemníků na výluku je zatím velkou neznámou, protože práce budou probíhat poprvé i vnoci. „V bezprostřední blízkosti rekonstrukce však moc lidí nebydlí. Je to experiment, jak můžeme výrazně zkrátit výluky. Pokud se osvědčí, tak ho uplatníme i vbudoucnu,“ sdělil ředitel DP Martin Dvořák.

Podle něj bude vdobě víkendových výluk Karlovo náměstí neprůjezdné pro auta, což se dotkne především frekventovaných ulici Žitná, Ječná a Resslova. Řidiči zdolávající Vltavu tak budou o třech víkendech výluky využívat místo Jiráskova mostu hlavně Barrandovský most.

Výluka na Karlově náměstí

  • etapa 25. 10. (20:00) – 29. 10. (4:00)
  • Karlovo náměstí – Albertov, Moráň – Palackého náměstí

  • etapa 1. 11. (20:00) – 5. 11. (4:00)
  • Karlovo náměstí – Spálená

  • etapa 9. 11. (20:00) – 12. 11. (4:00)
  • Karlovo náměstí – I. P. Pavlova