Střelbou a řeznými zraněními skončildnes (v pátek 8. února) před osmou ráno spor o zaplacení noclehu v penzionu Wertheim v Karlovarské ulici na Bílé Hoře v Praze 6. Střet vyvolal host, který odmítl za nocleh zaplatit.

Rozbil skleněnou výplň dveří a střepem napadl přítomného třiatřicetiletého majitele Jindřicha Wertheima. Ten se ubránil střelbou z pistole. Pachatele zahnala na útěk. Policisté ho za necelou půlhodinu dopadli. „Střílel do vzduchu. Vystřelil asi třikrát nebo čtyřikrát. Teď je v nemocnici,“ řekl Deníku bratr majitele Erik, který ho nyní ve vedení pensionu zastupuje. Pachatele označil za feťáka, který se do knihy hostů zapsal pod jménem Lomoz. Pachatel je o rok starší než oběť.

Mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová informace Deníku potvrdila: „Krátce po osmé hodině jsme převezli jednoho zraněného z penzionu na traumatologické oddělení do nemocnice v Motole s řeznými poraněními hlavy. Po půl deváté jsme ošetřili druhého zraněného s řeznými poraněními rukou a převezli jej do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.“

Zranění majitele penziónu nebyla vážná. „Pacient měl řezné rány v obličeji. Byla mu hned ošetřena a byl propuštěn do domácího léčení,“ odpověděla Deníku mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. Podle informací Deníku se však Jindřich Wertheim necítil dobře. Asi za hodinu po propuštění se do nemocnice vrátil se stížnostmi na bolesti hlavy. Neurologické vyšetření však vyloučilo otřes mozku a jeho další možná poranění. Před polednem tak Wertheim z nemocnice odešel opět domů. Také poranění na rukou útočníka Lomoze nejsou podle informací Deníku vážná.

Pachatele začala policie vyšetřovat již dnes (pátek 8. února). „Policejní komisař úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, výtržnictví a poškozování cizí věci,“ informoval Deník mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

(Pavel Blažek)